ناوگان مسافربری قزوین بیش از ۴۸۲ هزار مسافر را جا به جا کرد

قزوین - ایرنا - رییس اداره حمل و نقل مسافر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قزوین از جا به جایی ۴۸۲ هزار و ۶۸۰ مسافر توسط ناوگان مسافربری این استان در سه ماهه نخست امسال خبر داد.

رضا پردل روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر اظهار داشت: این میزان مسافر جا به جا شده در استان نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ به میزان ۷ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه جا به جایی این تعداد از مسافران با ۵۵ هزار و ۵۱۶ سفر محقق شده که در این زمینه هم طی این مدت با رشد ۲۹ درصدی روبرو بوده‌ایم، تصریح کرد: در سه ماهه نخست سال گذشته ۴۴۹ هزار و ۵۶۰ مسافر  در قالب ۴۲ هزار و ۹۸۹ سفر از قزوین به سایر استان‌های دیگر کشور جا به جا شده بودند.

پردل به استعلام الکترونیکی وضعیت سلامت مسافران به لحاظ ابتلا به ویروس کرونا، تاکید کرد: با راه‌اندازی این سامانه، تمامی شرکت‌های مسافربری از آذرماه سال گذشته ملزم شدند تا پیش از فروش بلیت از آخرین وضعیت سلامت متقاضیان سفر با ناوگان مسافربری باخبر شده و از طریق استعلام مراجع ذیربط، از فروش بلیت به افراد مبتلا به ویروس کرونا خودداری کنند.

به گفته این مسوول حمل و نقل، از زمان راه‌اندازی سامانه استعلام الکترونیکی سلامت در آذرماه سال گذشته تاکنون، از فروش بلیت به ۴۰ مسافر بیمار مبتلا به کرونا در استان جلوگیری شده است.

رییس اداره حمل و نقل مسافر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین اضافه کرد: در حال حاضر ناوگان مسافربری جاده‌ای استان قزوین دارای ۱۷۸ دستگاه اتوبوس، ۵۶۴ دستگاه مینی‌بوس و ۶۶۸ دستگاه سواری کرایه برای جا به جایی مسافران برون ‌شهری به مناطق مختلف کشور است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha