معاون وزیر صنعت: کشور در سال‌جاری با کمبود ارزاق مواجه نمی شود

تبریز-ایرنا- معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه شرایط ایده آل در تامین کالاهای اساسی وجود دارد، گفت: با تمهیدات در نظر گرفته شده، کشور امسال با کمبود ارزاق مواجه نمی شود.

عباس قبادی سه شنبه شب در نشست ستاد تنظیم بازار آذربایجان شرقی، افزود: علاوه بر ذخایر بسیار مطمئن کالاهای اساسی در کشور،  به میزان ۴.۵ میلیون تن انواع کالا در بنادر وجود دارد و حدود یک میلیون تن کالا نیز در داخل کشتی یا در مسیر انتقال است.

وی با بیان اینکه خرید کالاهای اساسی برای سال ۱۴۰۰ انجام شده است، اضافه کرد: تمهیدات لازم برای جلوگیری از کمبود مایحتاج عمومی مردم در سال جاری صورت گرفته و کشور به هیچ هنوان با کمبود ارزاق مواجه نخواهد شد.

قبادی اظهار داشت: با هماهنگی های انجام شده بین دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف، هیچ گونه نگرانی و محدودیتی در تامین کالاهای مورد نیاز مردم وجود ندارد و در سهل ترین شکل ممکن اقلام کالایی و بهداشتی در دسترس قرار دارد.

دبیر ستاد تنظیم بازار کشور با اشاره به اینکه انبارهای کالاها مملو از انواع اقلام کالایی است، گفت: تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در حد بسیار خوبی انجام شده و وفور کالا به خصوص در حوزه مواد غذایی در کشور وجود دارد.

قبادی با اشاره به گزارشات ارائه شده توسط مسئولان آذربایجان شرقی، یادآور شد: کالارسانی و بازار در آذربایجان شرقی شرایط نسبتا" خوبی دارد و ثبات نسبی قیمت ها را در استان شاهدیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha