امام جمعه کیش: توجه به حجاب وظیفه مسوولان است

کیش - ایرنا - امام جمعه کیش گفت: گاهی برخی مسایل از جمله حجاب غفلت می شود که به همین دلیل لازم است مسوولان هر منطقه به این مقوله های توجه بیشتری داشته باشند.

به گزارش ایرنا،  حجت الاسلام احمد حسن زاده عصر سه شنبه در جلسه ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر جزیره به مناسبت گرامی داشت هفته حجاب و عفاف اظهار داشت: همه انسان ها حجاب و عفاف را به عنوان یک امر فطری در وجود خود دارند که گاه نیاز به روشنگری و بیدار ساختن این فطرت در آن ها وجود دارد.

وی افزود: می توان با صحبت کردن و ورود از مسیرهای صحیح آتش فطری حجاب و عفاف را که زیر خاکستر پنهان می شود دوباره شعله ور کرد.

وی با اظهار تاسف از غفلت بسیاری از دستگاه ها و نهادهای متولی حوزه حجاب و عفاف در تبین این امر در جامعه اسلامی یادآور شد:  امروز از  ۲۶ دستگاه متولی در این حوزه تنها نیروی انتظامی بوده که به جد پای کار است و دستگاه های دیگر در این امر کوتاهی کرده اند.

حجت الاسلام حسن زاده با اشاره به نقش مهم آموزش و پرورش در احیاء این امر فطری در میان دانش آموزان اضافه کرد: دانش آموزان در مدرسه دوره های از سن خود را طی می کنند خاکستر هنوز نتوانسته است فطرت آنان را بپوشاند و به سادگی می توان شعله های حجاب و عفاف را در آنان روشن کرد.

وی با اظهار تاسف از اینکه برخی مسائل کیش در سرزمین اصلی مورد بررسی قرار می گیرد افزود: اگر همه دستگاه های متولی وظیفه خود را به درستی انجام دهند نیازی نیست که به مسائل اجتماعی ما در مکانی دیگر و در سرزمین اصلی پرداخته شود.

امام جمعه کیش گفت: اکنون ساماندهی خانه های شبانه با تشکیل کارگروه هایی ویژه در معاونت گردشگری، ورود جدی دستگاه ها و نهادهای متولی حجاب به این حوزه به ویژه حراست های هر سازمان، برگزاری جلسات آموزشی برای فعالان حوزه حجاب وعفاف و برگزاری برنامه های فرهنگی و اجتماعی در حوزه حجاب وعفاف ضروری است.

جانشین فرماندهی انتظامی ویژه کیش نیز در این مراسم افزود: امید است برگزاری این جلسات نتیجه مطلوبی داشته باشد و مصوبات آن به صورت عملیاتی و عینی در جامعه دیده شود.

سرهنگ محمد نظری  افزود: با هدفگذاری صحیح در جلسات می توان به نقطه مطلوب و خروجی مناسبی در شان جزیره کیش و کشور دست یافت.

محمد میرزاده فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش نیز در این مراسم با بیان اینکه حجاب امری فطری، مطالبه عمومی و مردمی است که ریشه در قوانین اسلام دارد گفت: وظیفه همه دستگاه هاست که به بازگشت ارزش های حجاب و عفاف به عنوان یک اصل اسلامی در جامعه کمک کنند.

بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده و همه ساله از ۲۱ تا ۲۷ تیز به عنوان هفته عفاف و حجاب برنامه های مختلف فرهنگی در خصوص ارتقای این فرهنگ انجام می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha