مسوولان میبد ملزم به همکاری با مشاور و مجری طرح جامع شدند

یزد- ایرنا- رییس دادگستری میبد گفت: مسوولان این شهرستان که با مشاور و مجری طرح جامع در مهلت قانونی همکاری نکنند و سبب ایجاد مشکلات برای مردم شوند ، علیه آنها به دلیل انجام ندادن وظایف قانونی با توجه به دستورالعمل‌های قضایی اعلام جرم می‌شود.

به گزارش ایرنا علیرضا حسین بیکی روز سه شنبه در حاشیه برگزاری نشست حقوق بیت المال در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح جامع شهر، طرحی بلند مدت است که برای ساماندهی وضعیت شهرها ، نحوه استفاده از اراضی و منطقه بندی حوزه‌های مسکونی ، صنعتی ، اداری و کشاورزی به تصویب می‌رسد.

وی ادامه داد: طرح جامع میبد بعد از چندین سال به تصویب رسید و با این وجود باز نواقصی داشت و بعد از مدت کوتاهی تصویب طرح جامع جدید پیشنهاد و از طریق فرمانداری نیز به مسوولان اداره‌ها ابلاغ شد همکاری لازم را با مشاور و طراح طرح و مسوول مربوطه انجام دهند که تاکنون همکاری لازم نشده‌ است.

رییس دادگستری میبد تصریح کرد: با توجه به طولانی شدن مراحل تصویب طرح جامع قبلی و نواقص آن پس از تصویب مشکلات زیادی برای مردم ایجاد کرد و موجب تشکیل پرونده‌هایی در دادگستری شد که برای پیشگیری از وقوع  جرم و حفظ حقوق بیت‌المال نشست امروز با دعوت از همه مسوولان اداره‌ها و نهادهای فعال در حوزه زمین برگزار شد.

وی افزود: در برگزاری نشست به همه اداره‌ها و نهادها تذکر داده شد برای ارایه پیشنهادهای خود برای تعیین حریم و محدوده شهر و تشکیل جلسه و پاسخگویی به مشاور و طراح طرح جامع در وقت تعیین شده همکاری کنند.

حسین بیکی افزود: همچنین مقرر شد تا فرمانداری نیز برای تعیین حریم روستاهای واقع شده در محدوده شهر که موجب مشکلات و اختلاف‌های زیاد برای مردم شد ، اقدامات لازم را انجام  دهد.

وی همچنین اظهار کرد: طرح جامع آماده برای ارایه با توجه به واقعی شدن کاربری‌های تعیین شده در محدوده شهر ، حذف مواردی مانند شهرک های صنعتی که نباید در حریم شهر قرار گیرد و وارد شدن شهرک‌هایی که باید در حریم قرار گیرد ، طرح خوبی به نظر می‌رسد.

این مسوول قضایی در مورد تعیین حدود میبد و اردکان گفت : با توجه به اینکه طرح جامع قرار است تصویب شود باید با نقشه‌های تفکیک سیاسی منطبق باشد ، مقرر شد، فرمانداری با توجه به نقشه‌های موجود ابلاغ شده محدوده را مشخص کند تا بر سر این موضوع  کمتر ایجاد مشکل شود وگرنه مشکل اساسی بر سر ابلاغ نکردن مرزهای سیاسی همچنان پابرجا می‌ماند.

میبد شامل سه بخش مرکزی  ، ندوشن و بفروییه است و مرکز این شهرستان ۱۰۶ هزار نفری در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha