فرماندار میبد: شهر بفروییه نیازمند تعیین حریم کارهای عمرانی است

یزد- ایرنا- فرماندار میبد گفت: شهر بفروییه این شهرستان با ۱۰ هزار نفر جمعیت به تعیین حریم برای دستیابی به جایگاه بهتر در تخصیص اعتبار شهرداری برای فعالیت های عمرانی و رفع مشکلات مرتبط و سایر موارد نیاز دارد.

به گزارش ایرنا،حسین فلاح روز سه‌شنبه در نشست بررسی زمین و مسکن شهر بفروییه ،افزود: این شهر و مزرعه بیده مجموعه‌ای دارای شورای پنج نفری است  و با تعیین حریم وضعیت بهتری پیدا می‌کنند.

وی در ادامه تعیین حریم روستاهای میبد را نیز خواستار شد.

همچنین نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی خواست ،مزرعه بیده از محدوده شهر میبد جدا شود و شخصیت حقوقی مستقل پیدا کند و مشکل چندین ساله آن رفع شود.

سید جلیل میرمحمدی همچنین از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خواست برای اختصاص زمین‌هایی که در اختیار دارد و تبدیل آن به زمین مسکونی  و ارایه به طرح ملی مسکن همکاری کند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یزد هم در این نشست گفت: در طرح جامع مصوب دوره قبل روستای مزرعه بیده در محدوده شهر میبد قرار گرفت و ساکنان آن نمی‌دانند پروانه ساختمان خود را از شهرداری میبد یا شورای روستا اخذ کنند و برای رفع این مشکل یا باید کد روستایی حذف و تقسیمات کشوری اصلاح شود و یا باید محدوده شهر میبد اصلاح و محدوده روستا از آن خارج شود.

علیرضا قربانیان یادآور شد: محدوده مزرعه بیده در حریم شهر میبد قرار دارد در حالیکه مزرعه بیده در محدوده روستاست.   

رضا یادگاری مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد هم لزوم تعیین حریم برای شهر بفروییه که طرح هادی برای آن تهیه شد،یادآور شد و به ارایه راهکار برای حل آن و تعیین مرز جغرافیایی سیاسی آن پرداخت.

در نشست یادشده اختصاص ۶ هکتار زمین به طرح اقدام طرح ملی مسکن در بفروییه ، اختصاص زمین به ساختمان اورژانس و آتش‌نشانی و انبار شهرداری بفروییه  و افزایش فضای سبز و تغییر کاربری زمین‌های این شهر بررسی شد.

میبد شامل سه بخش میبد ، ندوشن و بفروییه است و جمعیت ۱۰۶ هزار نفری این شهرستان در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha