معرفی نامزدهای «سینمایی بلند» و مسابقه فیلم‌ و نمایشنامه

تهران- ایرنا- نامزدهای مرحله دوم بخش «سینمایی بلند» پنجمین مسابقه فیلم‌نامه و نمایش‌نامه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از سوی هیات داوران این بخش معرفی شدند.

به گزارش عصر سه شنبه گروه فرهنگی از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، هیات داوران مرحله دوم بخش سینمایی بلند پنجمین مسابقه فیلم‌نامه و نمایش‌نامه کودک و نوجوان متشکل از فرشته طائرپور، غلامرضا رمضانی، ایرج طهماسب، ابراهیم فروزش و مهدی جعفری از میان ‌۴۲ فیلم‌نامه‌ برتر مرحله‌ی اول هفت اثر را به عنوان نامزد این بخش معرفی کردند.

بر اساس این خبر فیلم‌نامه‌های سینمایی بلند لعلو اثر احمد فیضی، چشم فرنگی نوشته‌ فرشاد رضایی و نگار عباس‌پور، عبدو از بیتا فلاحی و آلپای به نویسندگی مصطفی حاجی‌قاسمی همگی از تهران به عنوان نامزدهای مرحله دوم این بخش معرفی شدند.
هیات داوران هم‌چنین فیلم‌نامه‌های عاشقانه‌های یونس اثر مریم محمدی از اصفهان، ناطور الوند نوشته‌ی علیرضا حسینی و احمد فیضی از استان البرز و به‌نام پدر به نویسندگی منیره صالحی از یزد را به عنوان دیگر نامزدهای بخش سینمایی بلند پنجمین مسابقه فیلم‌نامه و نمایش‌نامه کودک و نوجوان انتخاب کردند.
 پنجمین مسابقه‌ فیلم‌نامه و نمایش‌نامه‌ کودک و نوجوان کانون در دو مرحله برگزار شد به‌گونه‌ای که ابتدا طرح‌های ارسالی با توجه به شرایط مسابقه بررسی و انتخاب شدند و در مرحله دوم صاحبان آثار برتر یک ماه فرصت داشتند تا نسخه اصلی اثر خود را برای داوری پایانی به دبیرخانه مسابقه ارسال کنند.

به گزارش ایرنا، پنجمین مسابقه فیلم‌نامه و نمایش‌نامه کودک و نوجوان با هدف شناسایی و کشف استعدادهای خلاق و تبادل دستاوردهای حوزه‌ فیلم‌نامه و نمایشنامه‌نویسی ایران و ایجاد فرصت ارتباطات و تبادل تجربه در زمینه‌های مختلف هنر سینما و تئاتر کودک و نوجوان از سوی کانون پرورش فکری برگزار ‌می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha