تشریح اقدامات هلال‌احمر برای پیشگیری از کرونا در سیستان وبلوچستان

تهران - ایرنا - دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در تشریح اقدامات قرارگاه این جمعیت برای مقابله با کرونا در سیستان و بلوچستان گفت: ۲۳۵ «کپسول ۴۰ لیتری»، ۱۰۰ «کپسول ۵۰ لیتری»، همچنین سه هزار بسته «ست بهداشتی» و ۵۰ دستگاه «کولرآبی» به این قرارگاه اهدا شده است.

به گزارش ایرنا از جمعیت هلال‌احمر، محمدحسن قوسیان مقدم در خصوص اقدامات انجام‌شده در قرارگاه مرکزی مبارزه و پیشگیری از کرونا در استان سیستان و بلوچستان گفت: از زمان استقرار این قرارگاه، حمایت‌های سازمان داوطلبان و همچنین مشارکت خیرین در این استان برای پیشگیری و درمان کرونا در منطقه آغاز شد.

دبیر کل جمعیت هلال‌احمر با اشاره به توزیع بیش از یک‌میلیون «ماسک» در شهرستان‌های استان از زمان استقرار قرارگاه تصریح کرد: یک‌میلیون و ۲۳۴ هزار ماسک از ۱۷ تا ۲۰ تیر ماه در شهرستان‌های این استان توزیع شد، از این تعداد ۸۴ هزار ماسک را خیرین و بقیه را شعب استان تأمین کردند.

تشریح اقدامات هلال‌احمر برای پیشگیری از کرونا در سیستان وبلوچستان

قوسیان مقدم همچنین از اهدای ۵۷ کپسول «اکسیژن ۱۰ لیتری» طی چهار روز ابتدایی استقرار پایگاه خبر داد و گفت: در چهار روز ابتدایی استقرار پایگاه ۱۷ عدد کپسول توسط بیمارستان حضرت امام علی(ع) چابهار و ۴۰ عدد توسط بانک امانات سراوان سرباز به این قرارگاه اهدا شد.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر گفت: ۲۳۵ عدد «کپسول ۴۰ لیتری» و ۱۰۰ عدد «کپسول ۵۰ لیتری» نیز در این مدت به قرارگاه اهدا شد؛ همچنین سه هزار بسته «ست بهداشتی» و ۵۰ دستگاه «کولرآبی» نیز به این قرارگاه اهدا شد.

در سفری که دبیر کل جمعیت هلال‌احمر در روز پنجشنبه ۱۷ تیر ماه به استان سیستان و بلوچستان داشت، قرارگاه مرکزی مبارزه و پیشگیری از کرونا افتتاح شد.

در این قرارگاه ۲۴ خیریه بزرگ کشوری بسیج شده اند تا با ارسال کمک‌های لازم به استان از شیوع بیماری کرونا پیشگیری کنند.

به گزارش ایرنا، سیستان بلوچستان واقع در جنوب شرقی کشور از جمله استان های با وضعیت قرمز کرونایی هندی است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha