سرمایه گذاران خارجی مشغول اجرای هفت طرح بزرگ صنعتی در یزد هستند

یزد ایرنا -ربیس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) یزد گفت : هم اکنون هفت طرح بزرگ صنعتی از سوی سرمایه گذاران خارجی در حال اجراست که این طرح ها در ایجاد اشتغال استان نقش مهمی دارد.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی سازمان صمت یزد، محمدرضا علمدار یزدی افزود: مبلغ سرمایه گذاری مصوب که وارد مراحل اجرایی طرح شد طبق جواز تاسیس صادره  چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است.

وی بدون اشاره به نوع تولید، ظرفیت و ایجاد  اشتغال و ملیت سرمایه گذاران اظهارکرد: تعامل خوبی بین دستگاه‌های مختلف استان  برای تسهیل روند سرمایه گذاری فراهم است و این امر در کنار سایر مزیت‌های سرمایه گذاری در یزد، این منطقه را به بهشت سرمایه گذاری ایران تبدیل کرد.

رییس صمت استان یزد پیش از این با اشاره به وجود یک هزار طرح نیمه تمام صنعتی در استان گفت: این طرح ها بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

علمدار یزدی با تاکید بر اینکه فعالیت در این واحدها متوقف نشد، افزود: هر روز شاهد پیشرفت بیشتر این پروژه‌ها هستیم و تعداد زیادی از آنها تا پایان امسال آماده بهره برداری می شود.

وی یادآور شد: سال گذشته هر روز یک واحد صنعتی جدید در استان راه اندازی شد به این معنا که سال ۹۹، ۳۶۵ فقره پروانه بهره برداری جدید در استان یزد صادر شد که این آمار در کشور بی سابقه است.

همچنین دیروز( دوشنبه) استاندار یزد با اشاره به اینکه طرح‌های نیمه تمام زیادی در استان وجود دارد، گفت: تکمیل آنها باید در اولویت پیگیری مسوولان ۱۰ شهرستان ،برنامه ریزان اجتماعی ،اقتصادی ، آموزشی و ورزشی قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، محمدعلی طالبی در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با بیان اینکه یزد از معدود استان‌های کشور با تعداد بالای طرح‌های نیمه تمام عمرانی است، افزود: این موضوع به معنای شروع طرح ها و پروژه‌ها، بدون برنامه و انجام کار کارشناسی شده نیست بلکه نشان دهنده آن است که مدیران با صرف وقت و انرژی، پروژه‌هایی را در سطوح مختلف تعریف و به مرحله اجرا در آوردند و هم‌اکنون تعداد قابل توجهی از این پروژه ها  با صرف بودجه کمی قابلیت تکمیل و بهره‌برداری دارد.

وی ادامه داد: در رابطه با پروژه‌ های نیمه تمام در شهرستان ها باید تعامل مناسبی بین دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران مناطق مختلف استان به ویژه برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام بوجود آید تا بخشی از آنها با بودجه امسال به اتمام برسد.

این مسوول با بیان اینکه بنا بر اظهار مدیران کشوری در کمتر استانی چنین شرایطی حاکم است تصریح کرد: با این حساب باید از همه فرصت‌ها و ظرفیت‌ها  برای تسریع در بهره‌برداری از پروژه‌های نیمه‌تمام استفاده شود و دستگاه‌های اجرایی عملکرد خوبی را در سال جاری نشان دهند.

هم اکنون سه هزار واحد صنعتی با اشتغال ۱۰۰ هزار نفر در استان یزد فعالیت دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha