امام جمعه کیش: حجاب امری فطری در وجود انسان است

کیش - ایرنا - امام جمعه کیش گفت: حجاب امری فطری بوده که خداوند در وجود همه انسان‌ها به ودیعه گذاشته است.

به گزارش ایرنا از معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی کیش، حجت الاسلام احمد حسن‌زاده روز سه شنبه در مراسم اختتاحیه جشنواره سراسری گوهر فاطمی اظهار داشت: با توجه به فطری بودن حجاب اگر امری بر خلاف حجاب باشد آن امر تحمیلی و برخلاف فطرت انسانهاست.

وی افزود: حجاب و عفاف به بانوان اختصاص ندارد و مردان نیز باید لباس و پوشش مناسب واخلاقی درجامعه داشته باشند.

امام جمعه کیش با قدردانی از اقدامات فرهنگی شورای امر به معروف ونهی ازمنکر و در راس آن نیروی انتظامی یادآور شد: امسال برنامه‌های خوبی در این راستا و برای تکمیل وگسترش فرهنگ عفاف وحجاب درکیش تدارک دیده شده است.

حجاب نماد ملی و بارزترین نشانه فرهنگی است

رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش هم با بیان اینکه عفاف و حجاب صیانت وجودی افراد جامعه است، تأکید کرد: حجاب و پوشش بارزترین نشانه فرهنگی و نماد ملی است .

حجت الاسلام غلامرضا حسینی با اشاره به اینکه حجاب موجب استحکام پیوند جامعه کوچک خانواده می شود که بقاء و استحکام جامعه بزرگ را در پی دارد. بیان داشت : حجاب و پوشش بارزترین نشانه فرهنگی و نماد ملی ما ایرانیان و مسلمانان می باشد که حفظ حجاب و عفاف کاهش آسیب های اجتماعی را در جامعه به دنبال دارد.

وی ادامه داد : هدف اسلام، سعادت و تکامل انسان است و دستورهای دینی و احکام فقهی در همین راستا عرضه شده است که از سوی خداوند متعال در جهت تعالی و رشد انسان در همه ابعاد مادی، معنوی، فردی و اجتماعی می باشد.

رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش اظهار داشت: رعایت حجاب نه تنها برای خود زن ارزش می‌ آفریند ، بلکه می تواند خانواده و اجتماع را نیز تحت تاثیر قرار دهد همان طور که رعایت آن به عنوان یک امر ضروری می تواند مفید باشد عدم رعایت آن نیز پیامدهایی منفی را به همراه دارد.

حجت الاسلام حسینی گفت: قرآن کریم زنان مومن را که در بهشت جای دارند به مروارید محبوب و پوشیده در صدف تشبیه می کند و گاه آنها را به جواهرات اصیلی چون یاقوت و مرجان که جواهر فروشان آنها را در پوششی قرار می دهند تا همچون مروارید بدلی در دسترس افراد قرار نگیرند و ارزش و قدرشان کاستی نپذیرد ،تشبیه می کند.

وی در خاتمه ، عنوان کرد : هر چه بانوان عفتشان بیشتر باشد به همان اندازه در حفظ خانواده موفق ترند چرا که نقش مادری و همسری نیازمند تفکر و بینش اسلامی است و همسری که به دنبال خود نمایی است به همان اندازه از مسئولیت اجتماعی خود در خانواده فاصله می گیرد.

حجاب و عفاف ضامن پیشگیری از آسیب های اجتماعی است

جانشین فرماندهی انتظامی ویژه کیش نیز در این آیین حجاب و عفاف ضامن پیشگیری از آسیب های اجتماعی است و گفت: آن چه که می تواند جامعه را از آسیب ها و ناهنجاری ها مصون دارد، ترویج فرهنگ عفاف و تبیین ابعاد مختلف آن در جامعه است.

سرهنگ فرج نظری با اشاره به این که خانواده مهم ترین و اساسی ترین نهاد اجتماعی برای ترویج حجاب وعفاف محسوب می شود، اظهار داشت: یکی از مهم ترین علل بدحجابی در جامعه تاثیرپذیری خانواده ها از شبکه ها ی ماهوارهای و به دنبال آن تضعیف پایه های اعتقادی افراد است.

وی اضافه کرد: حجاب به معنای محدودیت و اسارت نیست بلکه تجلی کرامت انسانی و ارزش های اخلاقی است و همچون صدف،گوهر وجودی زن را از بسیاری از افات حفظ می کند و به زن کرامت و شخصیت می بخشد تا با تکیه بر توانمندی های خود در عرصه اجتماع حاضر شود.

جانشین فرماندهی انتظامی ویژه کیش نیز حضور پلیس و بانوان فعال مردمی در بازارها، معابر، بندرگاه و فرودگاه جزیره کیش و اهدای شاخه گل و تذکر زبانی در عین حفظ کرامت انسانی را جزو اقدامات فرهنگی این نیرو برای نهادینه کردن فرهنگ عفاف وحجاب در جزیره کیش برشمرد.

بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده و همه ساله از ۲۱ تا ۲۷ تیز به عنوان هفته عفاف و حجاب برنامه های مختلف فرهنگی در خصوص ارتقای این فرهنگ انجام می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha