ضریب بهره‌مندی جامعه روستایی فارس از گاز به  ۹۲.۳ درصد رسید

شیراز - ایرنا- مدیر عامل شرکت گاز استان فارس بیان داشت : با گازرسانی به ۱۵۰ روستای این استان در ماه‌های گذشته، تعداد دو هزار و ۲۰۷ روستای استان تاکنون به شبکه سراسری گازطبیعی متصل شدندو ضریب بهره‌مندی جامعه روستایی استان از گاز به ۹۲.۳ درصد رسیده است.

غلامعباس حسینی مدیر عامل شرکت گاز استان فارس روز سه شنبه در حاشیه مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت  اظهار کرد: با گازرسانی به ۴ شهر فدامی، دوبرجی، بیرم و عمادشهر، در حال حاضر  ۱۰۷ شهر استان فارس با ضریب نفوذ ۹۹.۲ درصد از گاز طبیعی بهره مند هستند که پیش‌بینی می شود با گازرسانی به ۴ شهر دیگر در سال جاری این ضریب به  ۹۹.۹ درصد افزایش یابد.
 وی بیان کرد: عملیات گازرسانی به همه روستاهای مشمول در برنامه کاری این شرکت قرار گرفته که پیش بینی می شود با اتمام گازرسانی به ۱۳۰ روستای دیگر تا پایان سال ۱۴۰۰ تعداد روستاهای برخوردار از گاز طبیعی به دو هزار و ۳۳۹ روستا افزایش یابد و میزان خانوار روستایی تحت پوشش به ۹۵ درصد برسد.
به گفته حسینی، درماه های گذشته با افزوده شدن حدود ۷۰ هزار مشترک جدید، تعداد کل مشترکین گاز در فارس به یک میلیون و ۵۸۳ هزار  مشترک رسیده است.
وی با بیان این که پایداری مداوم عرضه انرژی، زمینه مناسب برای فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی برای تحقق شعار سال را فراهم کرده است، اضافه کرد: در ماه های  گذشته با تأمین گاز ۵۷۰ صنعت، تعداد صنایع گازرسانی شده در استان به پنج هزار و ۲۲۸صنعت افزایش یافت.
حسینی با اشاره به این که گازرسانی به صنایع و واحدهای تولیدی اشتغال‌زا با هدف جایگزینی سوخت پاک و ارزان گاز با دیگر سوخت‌های فسیلی، از مهم ترین رسالت های شرکت گاز استان فارس است، افزود: با ادامه روند گازرسانی به صنایع، تعداد صنایع تحت پوشش استان تا پایان سال ۱۴۰۰ به پنج هزار  و۸۲۶ صنعت خواهد رسید. 
به گفته وی، در سال ۱۴۰۰ اجرای هزار و ۳۳۵ کیلومتر شبکه به منظور تداوم گازرسانی به شهرها، روستاها و صنایع استان، نصب ۳۰ هزار انشعاب جدید، اشتراک پذیری ۶۸ هزار مشترک جدید گاز، ظرفیت سازی برای صنایع استان به میزان ۲۴۰ هزار متر مکعب بر ساعت و اجرای ۵۶ کیلومتر خط انتقال ۱۶ اینچ مشکان  و ... در برنامه شرکت گاز استان فارس قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha