رعایت منزلت و حفظ کرامت مراجعان در اولویت دستگاه قضاست

مهاباد- ایرنا- رییس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: در کنار اجرای عدالت و احقاق حق مردم، رعایت شان و منزلت و حفظ کرامت آنان در اولویت دستگاه قضا قرار دارد.

ناصر عتباتی روز سه شنبه در نشست صمیمی با قضات دادگستری شهرستان مهاباد با اشاره به تاکیدات ریاست قوه قضاییه برای حفظ کرامت انسانی مراجعان اظهار داشت: در اجرای عدالت و احقاق حق مردم رعایت شان آنها نیز ارزش کار قضات را صدچندان می کند.  

وی گفت: قوانین و مقررات، مسوولیت خطیر و پر مسوولیتی را بر عهده قاضی گذاشته است خصوصا در آذربایجان غربی که کار سخت تر از سایر مناطق کشور است.

رییس کل دادگستری آذربایجان غربی اضافه کرد: امید مردم به گره‌گشایی از کارشان و احقاق حق و اجرای عدالت از وظایف قضات عادل و پاکدست است و به یقین رضایت خداوند متعال هم در این است. 

عتباتی با تشریح برنامه عملیاتی استان در سال ۱۴۰۰ افزود: این برنامه با توجه به سند تحول قضایی  و ارزیابی های مدیران استانی تنظیم و تدوین و ابلاغ شده است و یک برنامه‌ راهبردی و کاربردی است که اجرای آن نتایج ارزشمندی به همراه خواهد داشت که  قضات باید با جدیت و همیت این برنامه را دنبال و عملیاتی کنند.


رعایت منزلت و حفظ کرامت مراجعان در اولویت دستگاه قضاست

رییس کل دادگستری استان همچنین به امر کاهش جمعیت کیفری زندان ها اشاره و کثرت تعداد زندانیان را از موضوعات ناخوشایند و برخلاف سیاست‌های زندان زدایی دستگاه قضایی دانست و از قضات خواست در صدور احکام و قرارها با دقت نظر بیشتر و توجه به آثار مخرب زندان نهایت تلاش خود را انجام دهند تا شاهد کاهش جمعیت کیفری زندانها باشیم. 

عتباتی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به ترکیب خوب اعضای شورای حل اختلاف مهاباد اشاره کرد و گفت: از این ظرفیت مطلوب باید در جهت صلح و سازش به بهترین شکل ممکن استفاده شود. 

وی با بیان اینکه دشمنان از انواع حیله ها و حربه ها برای ضربه زدن به نظام و سست کردن اعتقادات مردم استفاده می کنند، گفت: این حربه ها به قول مقام معظم رهبری با خدمت رسانی صادقانه و خاضعانه به مردم خنثی می‌شود و تحقق این امر به ارائه خدمات قضات بستگی دارد در وجود همه آنها این ظرفیت وجود دارد. 

در این جلسه برخی از قضات نیز به بیان نقطه نظرات و دیدگاه ها و مشکلات پرداختند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha