مشکل زمین بیمارستان تامین اجتماعی مهاباد برطرف شد

مهاباد- ایرنا- نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل مالکیت زمین بیمارستان ۹۶ تختخوابی تامین اجتماعی این شهرستان برطرف شده است.

جلال محمودزاده روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۲ هزار و ۴۰۰ مترمربع از مساحت کلی زمین اختصاص یافته به پروژه ساخت بیمارستان تامین اجتماعی مهاباد که در مالکیت هشت نفر از اشخاص بود و سازمان تامین اجتماعی پس از ارزیابی مبلغ ۷۰ میلیارد ریال به حساب اداره ثبت جهت پرداخت به مالکان واریز کرده است.

وی ادامه داد: با پرداخت بهای اراضی داخل زمین این پروژه، تمام مساحت آن به نام سازمان تامین اجتماعی انتقال یافته و مشکلی از بابت ادامه ساخت بیمارستان وجود ندارد.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امسال هم ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار از منابع ملی برای ادامه روند احداث به بیمارستان ۹۶ تختخوابی تامین اجتماعی این شهرستان اختصاص یافته است.

محمودزاده با بیان اینکه بیش از ۴۰ درصد شهروندان مهابادی زیرپوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند، اضافه کرد: با بهره‌برداری از این بیمارستان نیمی از جمعیت این شهرستان می‌توانند به طور رایگان از خدمات پزشکی و بهداشتی استفاده کنند.

پروژه احداث بیمارستان ۹۶ تختخوابی مهاباد دی سال ۱۳۹۶ با حضور رئیس سازمان تأمین اجتماعی کلنگ‌زنی شد.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است و دارای یک بیمارستان، ۶۷ خانه بهداشت روستایی، ۱۸ مرکز سلامت روستایی و شهری، ۱۱ پایگاه سلامت و بیش از ۲۰۰ مطب خصوصی دارای پروانه فعالیت است.

بیمارستان فعلی مهاباد یکی از بیمارستان‌های قدیمی آذربایجان‌غربی است که هم‌اکنون با چند برابر ظرفیت خود با ۳۰۱ تخت فعال و به شهروندان خدمات درمانی و پزشکی ارایه می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha