نبود تطابق جمعیت روستاها با سرشماری مانع توسعه است

تهران – ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران گفت: یکی از مشکلات روستاهای استان تهران، بی توجهی به جمعیت اتباع در سرشماری‌ها و جمعیت ناشی از مهاجرت معکوس است که این امر مشکلاتی در زمینه توسعه و پاسخگویی به نیازهای واقعی ایجاد می‌کند که این موضوع با انجام سرشماری جدید برطرف می شود.

غلامرضا صالحی روز دوشنبه در نشست بررسی مشکلات حوزه بنیاد مسکن شهرستان دماوند که در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزار شد اظهار داشت: شهرستان دماوند با توجه به موقعیت مهاجرپذیر بودن و تعداد روستاها همواره در اولویت و مورد توجه قرار دارد.

وی ادامه داد: تخصیص اعتبارات استان تهران در خصوص روستاها بین پنج تا هشت درصد است و این در حالی است که در سال ۹۹ تنها چهار درصد از اعتبارات در این خصوص تخصیص یافت.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران با اشاره به اراضی مسکن و جوانان، ما موظف به تأمین اراضی هستیم اما آمادگی مساعدت در خصوص ایجاد شبکه را نیز داریم، گفت: اراضی واگذار شده در این خصوص باید با کمک دهیاران ساخت و ساز شود و در بحث آماده‌سازی و زیرسازی نیز موضوعات با تعامل مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

فرماندار دماوند نیز در این جلسه اظهار داشت: در طول سال های گذشته بسیاری از مشکلات روستاهای این شهرستان با نگاه مثبت مدیران برطرف شد و آنچه که باقی مانده، به دلیل تخصیص نیافتن ردیف‌های بودجه‌ای است که این امر روند انجام کارها را کند می کند.

مهدی حیدری با اشاره به تامین زمین مسکن جوانان، اضافه کرد: پیش از این اقداماتی در زمینه احداث جاده صورت گرفت اما با وجود انجام بخشی از ساخت و سازها، احداث معابر استاندارد باید در دستور کار قرار گیرد.

فرماندار دماوند خاطرنشان کرد: از این رو بنیاد مسکن، بخشداری‌ها و دهیاران باید بر نحوه ساخت و ساز و ایجاد زیرساخت‌ها در این زمینه نظارت ویژه داشته باشند تا نمونه‌ای از ساخت و سازهای فنی و مهندسی با طراحی روستایی به اجرا در آید.

حیدری گفت: تعدادی از روستاهای دماوند در مسیر جاده اصلی قرار دارند، لذا شایسته است بنیاد مسکن با بررسی کارشناسی موضوع، برای الحاق ۲ طرف جاده اقدام کند تا مشکلات حریم راه گریبانگیر مردم نشود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha