رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از ناآرامی ها در کوبا حمایت کرد

نیویورک- ایرنا- نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در اظهاراتی مداخله جویانه به بهانه آزادی بیان و بی توجه به تحریم های واشنگتن علیه مردم کوبا، ناآرامی ها در این کشور آمریکای لاتین را شجاعانه دانست.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت اینکه مردم کوبا خواستار آزادی و حقوق اساسی خود شده و بطور مسالمت آمیز به خیابان ها آمده و راهپیمایی می کنند، عملی شجاعانه است. از مردم کوبا در پیگیری آزادی حمایت می کنم و هرگونه خشونت یا هدف قرار دادن کسانی را که از حقوق خود استفاده می کنند، محکوم می کنم.
 
پیش از این نیز، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید در توئیتی مداخله جویانه به بهانه دفاع از آزادی بیان و آزادی تجمعات نوشت واشنگتن از آزادی بیان مردم کوبا دفاع می کند و هرگونه برخورد با تظاهرات را به شدت محکوم می کند.
 
رسانه های غربی بدون اشاره به تحریم های یکجانبه آمریکا علیه مردم کوبا که در دوران همه گیری کرونا، شرایط زندگی را بر مردم این کشور سخت تر کرده است، گزارش دادند هزاران کوبایی روز یکشنبه (به وقت محلی) از هاوانا تا سانتیاگو به خیابان ها آمدند و به محدودیت های همه گیری کرونا، سرعت واکسیناسیون و بی توجهی دولت اعتراض کردند .

میگل دیاز کانل رییس جمهوری کوبا در سخنانی در تلویزیون ملی این کشور،  ایالات متحده را مقصر ناآرامی ها دانست و طرفداران خود را به مقابله با تحریکات فراخواند.

رییس جمهوری کوبا همچنین بسیاری از معترضان را افراد صادق خواند اما افزود توسط کارزارهای تبلیغاتی آمریکا در رسانه های اجتماعی و مزدوران تحریک شدند و هشدار داد که تحریکات بعدی تحمل نخواهد شد.
اعتراضات مردمی در حالی در کوبا آغاز شده است که این کشور مدت های طولانی است توسط دولت های  مختلف آمریکا مورد تحریم های ظالمانه قرار گرفته است و شرایط شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر اقتصاد، مشکلات تامین دارو و مواد غذایی را برای دولت کوبا تشدید کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha