ایران دهمین فولادساز و دومین تولیدکننده آهن اسفنجی جهان

تهران- ایرنا- انجمن جهانی فولاد، ایران را دهمین کشور فولادساز و دومین تولیدکننده آهن اسفنجی جهان در سال ۲۰۲۰ میلادی اعلام کرد.

به گزارش ایرنا از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، انجمن جهانی فولاد اعلام کرد ایران با تولید ۲۹ میلیون تن فولاد خام در سال ۲۰۲۰ میلادی توانست در رتبه دهمین فولادساز برتر جهان قرار گیرد.

مجموع تولید جهانی این محصول در سال گذشته میلادی یک میلیارد و ۸۷۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تن اعلام شده است.

چین با تولید یک میلیارد و ۶۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تن برترین فولادساز جهان شد. هند و ژاپن نیز به ترتیب با تولید ۱۰۰ میلیون و ۳۰۰هزار تن و ۸۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تن فولاد خام در رتبه های دوم و سوم جهان ایستادند.

همچنین در سال ۲۰۲۰ میلادی، ایمیدرو (با احتساب شرکت‌های زیر مجموعه و تابعه) با تولید ۱۸ میلیون و ۹۰۰هزار تن فولاد خام توانست عنوان هجدهمین شرکت برتر فولادساز جهان را به خود اختصاص دهد.

این در حالی است که گروه بائو چین (China Baowu Group ) با تولید ۱۱۵ میلیون و ۲۹۰هزار تن برترین شرکت فولادساز جهان در سال گذشته میلادی به ثبت رسید. آرسلور میتال (ArcelorMittal ) با تولید ۷۸ میلیون و ۴۶۰هزار تن و شرکت HBIS Group نیز با تولید ۴۳ میلیون و ۷۶۰هزار تن فولاد خام به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جهان جای گرفتند.

ایران، دومین تولیدکننده آهن اسفنجی جهان

برپایه این گزارش، ایران توانست در سال ۲۰۲۰ میلادی با تولید ۳۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تن آهن اسفنجی همچنان عنوان برترین تولیدکننده آهن اسفنجی خاورمیانه و دومین تولیدکننده جهان را به خود اختصاص دهد.

میزان تولید سال ۲۰۱۹ میلادی ۲۸ میلیون و۵۰۰ هزار تن به ثبت رسید.

در مدت یاد شده، مجموع تولید جهانی آهن اسفنجی ۱۰۶ میلیون تن به ثبت رسید. هند نیز با تولید ۳۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن از این محصول همچنان در صدر تولید آهن اسفنجی جهان ایستاد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha