نیروهای آمریکایی مهمات و تجهیزات جدیدی را به سوریه منتقل کردند

تهران - ایرنا - نیروهای اشغالگر آمریکا در ادامه فعالیت‌های غیرقانونی خود در سوریه، سلاح، مهمات و تجهیزات لجستیکی جدیدی را وارد خاک این کشور کردند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری سوریه (سانا) امروز (دوشنبه) از اقدام غیر قانونی جدید نیروهای آمریکایی مبنی بر وارد کردن سلاح، مهمات و تجهیزات لجستیکی به خاک این کشور خبر داد و افزود: نیروهای اشغالگر آمریکایی برای حمایت از پایگاههای نظامی خود در حومه «حسکه»، کاروان جدیدی حامل سلاح، مهمات و تجهیزات لجستیکی را از خاک عراق و از طریق گذرگاه غیرقانونی نالولید» وارد سوریه کردند. 

منابع محلی از حومه «تل حمیس» به خبرنگار «سانا» گفتند که کاروان نیروهای نظامی آمریکا متشکل از ۳۷ دستگاه کامیون حامل سلاح، مهمات و تجهیزات لجستیکی همراه با ۳ خودرو سنگین حامل خودروهای زرهی و ۸ خودرو سنگین حامل جعبه‌های استتار شده، از خاک عراق وارد تل حمیس شدند و از آنجا به سوی تعدادی از پایگاه‌های اشغالگران آمریکایی در حومه حسکه انتقال داده شدند.  

این منابع خاطرنشان کردند که سه خودروی زرهی نظامیان اشغالگر آمریکایی و سه خودرو که مسلسل‌های مختلف بر آن‌ها سوار شده بود و متعلق به شبه نظامیان «قسد» (کردهای سوریه) بودند، کاروان یاد شده را از زمان ورود به خاک سوریه همراهی کردند. 

نیروهای اشغالگر آمریکایی پیشتر نیز در هفتم جولای (چهارشنبه گذشته) برای تقویت پایگاه‌های خود در منطقه، ۴۴ دستگاه خودرو از جمله نفتکش، کامیون و خودروهای حمل کننده بولدوزر را از طریق گذرگاه غیرقانونی الولید وارد خاک سوریه کرده بودند.  

با شکست گروه تروریستی «داعش» به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.   

طی سال‌های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه بلای جان مردم و سارق منابع نفتی آن‌ها شده است، اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش انجام می‌داد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha