چهارمین وضعیت اضطراری کرونا در توکیو آغاز شد

تهران- ایرنا- از امروز دوشنبه برای چهارمین بار وضعیت اضطراری کرونا در توکیو برقرار شد. برای جلوگیری از شیوع این ویروس، از قهوه خانه ها و رستوران ها خواسته شده است که از سرو نوشیدنی به مشتریان خودداری کنند.

به گزارش ایرنا از تلویزیون ژاپن، دولت این کشور وضعیت اضطراری را در استان اوکیناوا در جنوب غرب کشور و اقدامات هدفمند مقابله با ویروس کرونا را در استان های سایتاما، چیبا و کاناگاوا در مجاورت توکیو و استان اوساکا در غرب کشور هم تمدید کرده است.

این وضعیت اضطراری و اقدامات هدفمند قرار است تا ۳۱ مرداد ادامه داشته باشد و دوره برگزاری مسابقات المپیک توکیو از یک تا ۱۷ مرداد و دوران تعطیلات «اوبون» در اواسط ماه اوت که بیشتر مردم معمولا به زادگاه خود یا مناطق گردشگری سفر می کنند را هم شامل می شود.

برای مقابله با گسترش کرونا، دولت از رستوران ها در مناطقی که وضعیت اضطراری برقرار است، می خواهد که از سرو نوشیدنی خودداری و زودتر از روال عادی تعطیل کنند.

دولت برای مهار ویروس و کاهش خطر بدحال شدن مبتلایان، برنامه واکسیناسیون را پیش می برد.

دولت می گوید در صورت بهبودی اوضاع و کاهش فشار بر شبکه بهداشت، وضعیت اضطراری را زودتر از زمان مقرر لغو می کند.

از سوی دیگر گزارش ها حاکی است بیش از ۳۰ درصد موارد ابتلا به کرونا در توکیو و استان های مجاور آن توسط نسخه دلتای این ویروس که شدیدا مسری است، ایجاد شده است.

به گفته پژوهشگران، افزایش تعداد نمونه های حاوی نسخه دلتا در اواسط ماه ژوئن امسال در توکیو و ۳ استان همجوار آن، سایتاما، چیبا و کاناگاوا، آغاز شد. آنها می گویند تخمین زده می شود که این نسخه منشاء ۳۴ درصد کل موارد ابتلا در این ناحیه از ژاپن است.

این دانشمندان همچنین تخمین می زنند که تا پایان ماه ژوئیه، این رقم به بالای ۷۵ درصد برسد و در ماه اوت نیز نسخه دلتا منشاء تقریبا تمام موارد ابتلا باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha