۲۰۸ واحد مسکن ملی در سیرجان به بهره‌برداری رسید

کرمان - ایرنا - معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: ۲۰۸ واحد از طرح ملی مسکن در آخرین مرحله افتتاح طرح‌های ملی مسکن دولت تدبیر و امید در شهرستان سیرجان از توابع استان کرمان با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهوری امروز (دوشنبه) افتتاح و تحویل متقاضیان شد.

مجتبی زابلی‌زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این پروژه ها با اعتبار سهم آورده اعضای شرکت تعاونی و تسهیلات بانکی احداث شده و به صورت اجاره ۹۹ ساله به شرط تملیک است.

وی با اشاره به اینکه سیرجان پایلوت طرح اقدام ملی مسکن است اظهار داشت: این پروژه ها در قالب فاز چهارم و پنجم پروژه مسکن سازی شرکت‌های تعاونی مسکن کارگران شرکت های زیرمجموعه گل گهر و فاز ۲ شرکت تعاونی سمنگان سیرجان احداث شده است.

بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت راه و شهرسازی با ارزش سرمایه‌گذاری ۲۴ هزار میلیارد تومان از ساعت ۱۱ امروز (دوشنبه) با فرمان ویدیوکنفرانسی دکتر حسن روحانی ریاست جمهوری در سراسر کشور آغاز شد.

طرح‌های مسکن وزارت راه و شهرسازی در هشتادمین ایستگاه قطار برنامه افتتاح جهش تولید با ارزش سرمایه گذاری ۲۴ هزار و ۱۱۹ میلیارد تومان در حال بهره‌برداری است.

بر اساس این گزارش با فرمان رییس جمهوری ۵۱ هزار و ۲۳۰ واحد مسکونی در ۲۸۰ شهر و ۳۱ استان بهره‌برداری می‌شود که از این رقم ۲۸ هزار و ۵۱۸ واحد مربوط به طرح مسکن ملی در قالب انبوه‌سازی، واگذاری گروهی زمین، مشارکت خصوصی و بازآفرینی شهری محلات هدف در کشور و ۲۲ هزار و ۷۱۲ واحد مسکونی مربوط به مسکن مهر است.

تاکنون و در مجموع ۲ مرحله افتتاحیه مسکن ملی، بیش از ۴۰ هزار واحد مسکن ملی به بهره‌برداری رسیده و تحویل متقاضیان داده شده است.

از ۲۲ هزار  واحد مسکن مهر در حال بهره‌برداری، ۶۱ پروژه مربوط به تاسیسات، خدمات تفریحی، مساجد سرای محله، درمانگاه و مدرسه است که به طور کلی در هر ۲ بخش مسکن ملی و مسکن مهر افتتاح شد.

شهرستان سیرجان در فاصله ۱۵۰ کیلومتری غرب کرمان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha