روستاهای نیازمند آبرسانی سیار در خراسان رضوی به ۳۵۰ روستا افزایش یافت

مشهد- ایرنا- مدیر دفتر بحران و پدافند غیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: تعداد روستاهای نیازمند آبرسانی با تانکر در این استان طی سال جاری به ۳۵۰ روستا افزایش یافت.

رضا یاقوتی نیا روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: سال گذشته ۲۵۴ روستا در خراسان رضوی با تانکر سیار آبرسانی می شدند که در مجموع پنج درصد جمعیت روستایی زیرپوشش آبفای استان را شامل می شد.
وی ادامه داد: امسال ۹ درصد جمعیت روستایی در خراسان رضوی نیازمند آبرسانی سیار هستند که ۱۳۰ هزار نفر را شامل می شود.

مدیر دفتر بحران و پدافند غیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی علت افزایش تعداد روستاهای نیازمند آبرسانی سیار در این استان را ادامه خشکسالی و کاهش بارندگی دانست.
وی گفت: هم اکنون ۳۹ دستگاه تانکر متعلق به آبفا، سازمان ها و نهادهای دولتی و بخش خصوصی کار حمل ۲۰ هزار مترمکعب آب شرب به روستاها را در قالب ۲ هزار سرویس در ماه برعهده دارند.
هم اینک ۲ هزار و ۲۷۱ روستا با جمعیت یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در قالب ۵۰۰ هزار مشترک روستایی زیرپوشش شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی قرار دارند.

در حال حاضر ۹۱ درصد روستای بالای ۲۰ خانوار خراسان رضوی زیرپوشش شرکت آبفا هستند و بقیه به صورت خودگردان اداره می شوند که به تدریج همه روستاها زیر پوشش قرار خواهند گرفت.

سالانه ۱۲۰ میلیون متر مکعب آب تولید و در اختیار روستاییان خراسان رضوی قرار می گیرد.
شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی هم اکنون سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از ساکنان روستاها و ۷۲ شهر این استان را زیر پوشش دارد.  
یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی ساکن ۲ هزار و ۵۴۰ روستای این استان هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha