صندلی‌هایی که در دولت بایدن هنوز خالی است

تهران- ایرنا- پایگاه خبری اکسیوس نوشت: با گذشت نزدیک به ۶ ماه از ریاست جمهوری جو بایدن همچنان برخی از مناصب کلیدی دولت ایالات متحده خالی مانده و با سرپرست اداره می شوند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از این پایگاه خبری آمریکایی، با گذشت نزدیک به ۶ ماه از ریاست جمهوری «جو بایدن»، وی هنوز نتوانسته است سمت های اصلی را در برخی از نهادهای مهم پر کند.

اکسیوس افزود: اهمیت این مساله از آنجاست که بسیاری از پست های خالی برای پیشبرد برنامه دولت در بخش هایی مانند همه گیری، حق رای و تغییرات آب و هوایی اهمیت دارد.

پست های خالی تاکنون توسط سرپرست اداره شده اند؛ سرپرست هایی که فاقد قدرت لازم برای تصمیمات مهم هستند. گزارش ها حاکی از آن است که دلایل خالی ماندن پست ها گوناگون است و سرعت کند بایدن در پر کردن این پست ها تازگی ندارد. درواقع گزارش ها حاکی از آن است که دولت بایدن در حال پر کردن پست های مهم با سرعتی بیش از دولت «دونالد ترامپ» و کندتر از دولت «باراک اوباما» است.  

اما به عقیده ناظران هرگونه تاخیر در تعیین مدیریت نهادهای کلیدی فدرال باعث ضربه به موقعیت هایی می شود که در پیشبرد اهداف بلند مدت دولت مهم هستند.

به عنوان مثال عضو کمیسیاری سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) مقامی که نظارت بر تایید داروها و واکسن ها را بر عهده دارد پست مهمی در دولت آمریکا بشمار می رود خالی است.

اداره مدیریت و بودجه دولت آمریکا، بزرگترین اداره در ستاد کارکنان ریاست جمهوری آمریکا از دیگر نهادهایی است که همچنان با سرپرست اداره می شود؛ سازمانی مهم که برای تصمیم گیری در خصوص طرح "زیرساخت های انسانی" نقش تعیین کننده ای در اداره دولت دارد.

برخی پست های کلیدی در وزارت دادگستری آمریکا در زمینه قوانین ضدانحصاری هم خالی مانده، صندلی شورای حکام فدرال رزرو (بانک مرکزی ایالت متحده)، رئیس کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات متحده و رئیس و دو عضو شورای کیفیت محیط زیست هم از دیگر پست هایی است که همچنان خالی است.

جو بایدن در تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ (یکم بهمن ۹۹) پس از مراسم تحلیف به طور رسمی ریاست جمهوری خود را آغاز کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha