روسیه سرمایه گذاران روس را به مشارکت در طرح‌های فضایی فراخواند

مسکو - ایرنا - دیمیتری راگوزین رئیس شرکت دولتی فضایی روسیه (روس کاسموس) سرمایه داران روسیه را به مشارکت در طرح های فضایی این کشور دعوت کرد.

به گزارش ایرنا، راگوزین روز دوشنبه به تاس گفت: امیدوارم روزی برسد که سرمایه داران ما (روسیه) هم بجای خرید کشتی های تفریحی و سایر مصارف بیهوده، شروع به مصرف سرمایه خود برای توسعه فناوریها و ترویج علوم فضایی کنند.   

رئیس شرکت روس کاسموس در مورد پرواز سفینه یونیتی در مدار زمین گفت که با دیدگاه برخی کارشناسان موافقم که این پرواز در مدار در ارتفاع پایین پیرامون کره زمین با فعالیت های حرفه ای فضانوردی ارتباطی ندارد.

وی افزود: اما در هر صورت از منظر توسعه فناوریها و افزایش امکانات بشر برای نگاه کردن به سیاره ما از فضا،  رویدادی قابل توجه است.

ریچارد برانسون، کارآفرین و سرمایه دار ۷۱ ساله انگلیسی به همراه پنج تن دیگر، روز یکشنبه ۲۰ تیرماه با سفینه «یونیتی» ساخت شرکت خودش راهی فضا شد.

 برانسون، بنیان‌گذار شرکت «ویرجین گلکتیک»، در این سفر یک ساعته برای سه تا چهار دقیقه بی‌وزنی را تجربه کرد و در نهایت فضاپیمای حامل او و خدمه همراهش مانند هواپیماهای عادی در باند بندرگاه فضایی آمریکا فرود آمد.

  تقریبا تمام فعالیت های فضایی در روسیه در انحصار دولت این کشور قرار دارد و شرکت دولتی روس کاسموس دست اندرکار هماهنگ کردن فعالیت های فضایی و اجرای طرح های مختلف در این عرصه است.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha