۲۲ تیر ۱۴۰۰،‏ ۷:۱۳
کد خبرنگار: 1271
کد خبر: 84400973
۰ نفر

برچسب‌ها

اخبار کوتاه  از اشنویه

مهاباد- ایرنا- ابلاغ اجرای تغییر رسته نانوایان، رهاسازی یک قطعه لک لک در آبگیر "شیخ‌رش"، آزاد کردن ۲ بهله جغد شاخدار در روستای "حسن‌آباد" و ممانعت از صید سهره طلایی از مهمترین اخبار اشنویه طی هفته جاری است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت اشنویه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در اجرای مصوبه کمیسیون نظارت مرکز استان، نانوایی های اشنویه فقط مجاز به تهیه نان لواش و بربری هستند.

حامد رمضانی گفت: نان روغنی ها در رسته قنادان هستند و مشمول آرد یارانه‌ای نبوده و این در حالی است که متولیان امر آرد یارانه‌ای سهمیه شهرستان را به نام بربری به صورت ماهیانه دریافت کرده و در قالب نان روغنی پخت و عرضه می‌کنند.

وی افزود: تمامی نان روغنی‌ها در صورت تمایل می‌توانند با تهیه آرد آزاد و تغییر مجوز اقدام به پخت نان روغنی کنند.

وی بیان کرد: ۱۲۵ واحد نانوایی در اشنویه آرد سهمیه‌ای دریافت می‌کنند که از این تعداد ۸۰ واحد در مناطق شهری و ۴۵ واحد در مناطق روستایی قرار دارد. 

رهاسازی یک لک لک در محیط طبیعی زندگی

رییس اداره حفاظت محیط زیست اشنویه نیز اظهار داشت:در پی تماس یکی از اهالی روستای "چپرآباد" این شهرستان مبنی بر حضور یک قطعه لک لک در یکی از منازل این روستا کارشناسان حیات وحش و ماموران یگان حفاظت به محل اعزام شدند.

کریم خضری گفت: به دلیل احتمال آسیب دیدگی، لک لک توسط دامپزشک این اداره معاینه شد.

وی گفت: با توجه به معاینه انجام شده و نبود هیچ گونه جراحت، لک لک پس از تیمار در آبگیر "شیخ‌رش" رها سازی شد.

آزاد کردن ۲بهله جغد شاخدار در روستای "حسن‌آباد"

وی ادامه داد: ۲ بهله جغد شاخدار مدتی قبل و به دنبال از دست دادن مادر و اطلاع اداره حفاظت محیط زیست توسط خانواده اشنویه ای در منزل نگهداری و تیمار شدند.

خضری گفت: پس از طی دوران تیمار با هماهنگی اداره حفاظت محیط زیست ۲ بهله جغد شاخدار در دامان طبیعت رهاسازی شدند.

وی گفت: جغد شاخدار یا جغد گوش دراز با نام علمی Asio otus ، گونه ای جغد است که در اروپا آمریکای شمالی و آسیا زادآوری می کند، این پرنده از رده جغدهای گوش به سر و از خانواده جغدان است که در حالت نشسته از روی گوش پرهای بلندش می توان آن را به آسانی شناسایی کرد.

ممانعت از صید سهره طلایی در اشنویه

وی ادامه داد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست این اداره در جریان گزارشات واصله مبنی بر حضور متخلفان زنده‌گیر سهره به منطقه اعزام شدند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست اشنویه گفت: با حضور یگان حفاظت محیط زیست از زنده‌گیری سه نفر از متخلفان سهره طلایی جلوگیری و از آنان تعدادی ادوات شکار کشف و پرونده جهت رسیدگی به مقام قضایی ارجاع شد.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه شکار و زنده‌گیری پرندگان در این شهرستان توسط شکارچیان با شماره تلفن ۴۴۶۲۶۲۳۱ اطلاع دهند.

اشنویه از شهرستان‌های مرزی آذربایجان‌غربی است که باتوجه به وضعیت اکولوژیکی و برخورداری از سیمای زیست محیطی مطلوب از زیستگاه‌های مهم استان به‌شمار می‌آید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha