پرداخت کنندگان حق بیمه تامین اجتماعی در قزوین سه درصد رشد داشته است

قزوین - ایرنا - مدیرکل تامین اجتماعی قزوین گفت: تعداد بیمه شدگان تامین اجتماعی و پرداخت کنندگان حق بیمه در سطح این استان طی سال گذشته سه درصد رشد یافته است.

به گزارش ایرنا، محمدرضا قاریان پور روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت گرامیداشت هفته تامین اجتماعی برگزار شد،افزود: در حال حاضر ۷۸ هزار و ۴۷۰ نفر بازنشسته در استان قزوین از تامین اجتماعی مستمری یا حقوق دریافت می کنند.

این مسوول همچنین از رشد ۶.۵ درصدی تعداد مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی در قزوین طی سال گذشته خبر داد و گفت: نسبت ورودی و خروجی یا پرداخت کنندگان بیمه با دریافت کنندگان مستمری تامین اجتماعی در این استان ۵ به ۳.۲ است.

وی اظهار داشت: ۶۴ درصد جمعیت استان قزوین تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند که از این تعداد ۲۵۲ هزار نفر بیمه شده اصلی هستند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان قزوین یادآور شد: در حال حاضر کارفرمایان و خویش فرمایان شاغل در ۱۸ هزار واحد تولیدی، کارگاهی و صنفی و خدماتی در سطح این استان حق بیمه پرداحت می کنند.

قاریان پور در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان از سال گذشته، گفت: پس از جمع بندی و دریافت نظرات نمایندگان بازنشستگان مقرر شد تا حقوق تمامی بازنشستگان از امسال ۵۰ درصد افزایش یابد که خبر خوبی برای مستمری بگیران بود.

وی با اشاره به پرداخت حقوق بازنشستگان براساس ارقام جدید اعلامی در ماه های اردیبشهت و خرداد، افزود: تفاوت حقوق فروردین ماه بازنشستگان نیز به زودی پرداخت خواهد شد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان قزوین همچنین با اشاره به ارایه ۳۰ خدمت سازمان تامین اجتماعی به بیمه شده گان در بستر الکترونیکی و اینترنتی در قالب طرح ۳۰۷۰، افزود: با ارایه این خدمات پیش بینی می شود سالانه از مراجعه فیزیکی ۷۰ میلیون بار به شعبات بیمه تامین اجتماعی جلوگیری شود که صرفه جویی زیادی در وقت و هزینه شهروندان و همچنین سازمان را به همراه دارد.

این مسوول گفت: در حال حاضر خدمات متنوعی از جمله اعتراض به بدهی و تقسط بدهی حق بیمه کارفرما، درخواست بازنسشتگی و کفالت، اعتراض به سوابق بیمه از بستر اینترنت و الکترونیکی و بدون نیاز به مراجعه حضوری به شعب به بیمه شدگان ارایه می شود.

وی در ادامه با اشاره به حذف دفترچه های کاغذی درمان تامین اجتماعی، گفت: با انجام این کار ضمن صرفه جویی قابل توجه، برای بیمه شدگان پرونده های الکترونیکی پزشکی تشکیل می شود و سوابق درمان و مصرف داروی بیماران ثبت می شود که اتفاق مبارکی است.

قاریان پور همچنین میزان مطالبات تامین اجتماعی قزوین از کارفرمایان را ۱۰ هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: ضمن پیگیری برای دریافت مطالبات تلاش می کنیم تا واحدها و بنگاه های تولیدی مدارا کنیم تا در تولید و ادامه فعالیت نود با مشکل و وقفه روبرو نشوند. 

۱۹ تا ۲۵ تیرماه به عنوان هفته تامین اجتماعی نام گذاری شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha