معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری وارد شیراز شد

شیراز-ایرنا- معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری روز سه‌شنبه ۲۲ تیرماه با هدف افتتاح و بازدید از مراکز نوآوری فعال در دانشگاه‌های شیراز، علوم پزشکی و صنعتی شیراز، پارک علم و فناوری و کارخانه نوآوری استان فارس به این استان سفر کرد.

به گزارش ایرنا، سورنا ستاری در بدو ورود به شیراز در فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب مورد استقبال عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس قرار گرفت. 

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری وارد شیراز شد

استاندار فارس در حاشیه این آیین درباره برنامه‌های این سفر به ایرنا گفت: معاون رئیس‌جمهوری سه‌شنبه با حضور در دانشگاه صنعتی شیراز  مرکز نوآوری این دانشگاه را افتتاح و  از تیم‌های مستقر و نمایشگاه محصولات فناورانه بازدید می‌کند. 
وی یادآور شد: مرکز کارآفرینی و نوآوری دانشگاه صنعتی شیراز با سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد ریال به منظور ارائه آموزش های لازم برای افزایش مهارت های دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز و با کسب مجوز از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شده است. 

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری وارد شیراز شد


به گفته استاندار فارس، بازدید از کارخانه نوآوری شیراز، برنامه بعدی معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در این سفر یکروزه است. 
وی افزود: مراکز نوآوری مستقر در این کارخانه شامل ۶۴ تیم  از افراد است که بعنوان قطب فناوری و نوآوری شناخته می شوند هدف آنها ایجاد یک اکوسیستم نوآوری است. 
رحیمی گفت: دکتر ستاری در بازدید از دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مرکز نوآوری این دانشگاه را افتتاح می‌کند. 
وی اظهارداشت: برای راه‌اندازی این مرکز، یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان هزینه شده که ۵۰۰ میلیون تومان آن توسط معاونت محترم علمی فناوری رئیس جمهور تأمین شده است. 

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری وارد شیراز شد


استاندار فارس همچنین گفت: معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در بازدید از پردیس شرکت‌های دانش‌بنیان مرکز شهید فهمیده  از نمایشگاه محصولات فناورانه دبدن می‌کند. 
وی گفت: افتتاح خط تولید قطعات الکترونیک خودرویی دیگر برنامه ستاری در سفر به شیراز است. 
وی گفت: با توجه به ضرورت مشارکت شرکت های دانش بنیان در تولید بومی قطعات خودرویی، این شرکت‌ها در شیراز تعدادی از قطعات الکترونیک خودرو را طراحی و نمونه سازی کرده اند که با تایید معاونت علمی به سطح دانش بنیان رسیده است.
وی ادامه داد: با حمایت ۲۰ میلیارد ریالی صندوق نوآوری و شکوفایی و سهم آورده شرکت، خط تولید مونتاژ این بردها با قابلیت ۲۰ هزار قطعه در ساعت راه اندازی شده است که علاوه بر اشتغال ۱۰ نفری، تعدادی از قطعات خودروسازان در استان فارس تولید خواهد شد. 
استاندار فارس گفت: هم اکنون تولید ۳۰ هزار قطعه با انعقاد قرارداد با خودرو ساز عملیاتی شده است. 
رحیمی افزود: ۱۷ محصول جدید دانش بنیان که توسط ۱۶ شرکت دانش بنیان مستقر در پردیس طی ۱۸ ماه گذشته طراحی و ساخته شده است روز سه‌شنبه برای اولین بار رونمایی و معرفی خواهند شد. 
وی ادامه داد: در این رونمایی محصولات متنوع در زمینه مواد و آلیاژها، تجهیزات پزشکی، قطعات الکترونیک، نرم افزار و شبیه سازها، قطعات خودرویی، قطعات پتروشیمی و پالایشگاهی، قطعات الکترونیکی با حمایت و یا مشارکت صنایع مرتبط و کسب فناوری لازم توسط شرکت های دانش بنیان به محصول رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: معاون علمی رئیس‌جمهوری ضمن بازدید از پروژه برج نوآوری شیراز و نمایشگاه محصولات فناورانه، در 
دانشگاه شیراز  حضور خواهد یافت. 
به گفته وی، در این بازدید، فاز دو پردیس دره نوآوری فارس و مرکز نوآوری علوم انسانی دانشگاه شیراز افتتاح می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha