۲۱ تیر ۱۴۰۰،‏ ۹:۵۶
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 84400775
۲ نفر

برچسب‌ها

۲ واحد متخلف عرضه گوشت در مریوان پلمب شد

سنندج- ایرنا- رییس شبکه دامپزشکی شهرستان مریوان گفت: ۲ واحد عرضه گوشت سفید در این شهرستان به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی با حکم قضایی پلمب شد.

دکتر مسعود خاتمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی بازدید بازرسان اداره کل دامپزشکی استان کردستان و شبکه دامپزشکی شهرستان مریوان از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی سطح شهر ۲ واحد عرضه گوشت مرغ متخلف شناسایی شد.

وی افزود: بعد از تشکیل پرونده این تخلف و ارسال آن به مراجع قضایی حکم پلمب این ۲ واحد عرضه گوشت سفید صادر و بلافاصله با همکاری اداره اماکن شهرستان اجرایی شد.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان مریوان یادآور شد: از این ۲ واحد متخلف عرضه فرآورده های خامی دامی مقادیر زیادی گوشت مرغ غیرقابل مصرف و بدون هویت شناسایی و در یک مکان مناسب معدوم سازی شد و از ورود آن به بازار جلوگیری شد.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون بیش از ۳۰ واحد متلخف در زمینه عرضه فرآورده های خامی دامی در شهرستان مریوان شناسایی و به تعزیرات حکومتی و مراجع قضایی برای برخورد قانونی و اعمال جریمه معرفی شده اند که بیش از پنج مورد آنها با حکم قضایی پلمب شدند.

خاتمی تاکید کرد: شبکه دامپزشکی پیشرو در خدمت سلامت شهروندان و در راستای اهداف سازمانی ارتقاء سطح سلامت جامعه همچنان کوشا و در این عرصه بدون وقفه فعال است.

در شهرستان مریوان ۳۰۰ مرکز تولید شامل یک واحد کشتارگاه دام، یک واحد کشتارگاه طیور صنعتی، سه واحد کارخانه خوراک دام و طیور، ۲ واحد مرکز جمع آوری شیر خام، محل نگهداری سردخانه ۲ هزار و ۵۰۰ تُنی و مراکز عرضه فرآورده های خام دامی نظیر قصابی، مرغ فروشی، رستوران، کبابی ها و موارد دیگر فعالیت دارد.

شهرستان مریوان با جمعیت بیش از ۱۵۳ هزار نفری در فاصله ۱۲۰ کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha