مهرعلی: مهدوی‌کیا مشاور فنی رییس فدراسیون هم خواهد بود

تهران- ایرنا- سرپرست نایب رییسی اول فدراسیون فوتبال گفت: مهدی مهدوی‌کیا مشاور فنی رییس فدراسیون فوتبال هم خواهد بود و در این زمینه نیز به فوتبال ملی کمک خواهد کرد.

به گزارش ایرنا و از فدراسیون فوتبال، «حمید مهرعلی» سرپرست نایب رییسی اول فدراسیون فوتبال امروز (یکشنبه) در ارتباط با مذاکرات انجام شده شهاب‌الدین عزیزی‌خادم رییس فدراسیون فوتبال با مهدی مهدوی‌کیا توضیحاتی ارائه داد.

مهرعلی در ابتدای صحبت‌های خود گفت: نگرش و رویکرد فدراسیون جدید فوتبال این است که برنامه‌محور باشد و در راستای طرح‌هایی که برای توسعه فوتبال به مجمع عمومی ارائه داد و رای اعتماد گرفت قدم بردارد.

وی ادامه داد: یکی از فاکتورهای بسیار مهم حرکت در این مسیر فراهم کردن مقدمات همکاری با نیروهای علمی، زبده و کاربلد حوزه فوتبال است که در دوره‌های قبلی به پتانسیل‌هایی که آنها برای کمک به فوتبال ملی داشتند توجهی نشده است.

وی افزود: رویه قبلی این بود که چند نفر همواره حضور داشتند و از این صندلی به یک صندلی دیگر منتقل می‌شدند و هیچ خبری از تلاش برای ایجاد تغییر و حرکت به سوی حرفه‌ای گری نبود. حالا اما رویه تغییر کرده و دیگر قرار نیست توجهی به بزرگان و چهره‌های ملی فوتبال کشور نشود.

سرپرست نایب رییسی اول فدراسیون فوتبال اضافه کرد: از زمانی که عزیزی خادم ریاست فدراسیون فوتبال را بر عهده گرفت، تلاش زیادی انجام داده تا از چهره‌های ماندگار فوتبال در تصمیم سازی و تصمیم گیری برای فوتبال ملی کمک بگیرد.

وی افزود: ما مشاهده می‌کنیم که کشورهای دیگر از سرمایه‌های کشور ما استفاده می‌کنند اما در فوتبال خودمان هیچ دستی به سوی این عزیزان که عاشقانه و دلسوزانه دوست دارند به فوتبال ملی کشورمان کمک کنند دراز نشده است. حالا اما عزیزی خادم تغییر را ایجاد کرده و قدم‌های خوبی در این رابطه برداشته‌ است.

مهرعلی با اشاره به تصمیم جدی فدراسیون برای همکاری با مهدوی‌کیا اعلام کرد: رئیس فدراسیون از چند وقت قبل برای ایجاد تحول در فوتبال ملی مذاکراتی با کاپیتان خوش‌نام سابق تیم ملی انجام داد. مهدوی‌کیا هیچ نیازی به تعریف و تمجید ندارد و سوابق درخشان او برای همه روشن است.

وی ادامه داد: به همین ترتیب رییس فدراسیون مذاکراتی با او برای کمک به تیم‌های ملی پایه انجام دادند و به مرور زمان نظرات برای شروع همکاری به هم نزدیک و توافقات خوبی حاصل شد. حالا فرصتی فراهم شده که مهدوی‌کیا تجربیات و دانش گران‌بهای خود را به فوتبال ملی، این بار در یک جایگاه بسیار مهم دیگر منتقل کند و همه باید از این اتفاق بزرگ حمایت کنند. وقتی امروز عزیزی خادم گزارشی از مذاکرات با مهدی مهدوی‌کیا به هیات رییسه ارائه داد، تمام اعضا از این اقدام تمجید کرده و حمایت جدی خود را اعلام کردند. به نظر من این اتفاق بزرگ را باید به فال نیک گرفت. با تغییر نگرش در مدیریت فدراسیون و حضور مهدوی‌کیا و حتی حضور میرشاد ماجدی در هیات رییسه و ریاست کمیته جوانان، ما قطعا می‌توانیم با این تیم تشکیلاتی اتفاقات بزرگی را در فوتبال رقم بزنیم.

مهرعلی درباره شرایط همکاری مهدی مهدوی‌کیا با باشگاه هامبورگ افزود: صحبت‌های اولیه همان‌طور که اشاره شد نتایج خوبی داشته و بعد از انجام مذاکرات با باشگاه هامبورگ با توجه به قراردادی که وجود دارد، او برنامه‌های خود را برای تیم‌های ملی به ویژه تیم المپیک برای صعود به المپیک پاریس ارائه خواهد داد. فدراسیون از همین حالا با همکاری کمیته المپیک برنامه ریزی برای تیم المپیک را آغاز کرده و خود این اتفاق هم جای قدردانی از زحمات عزیزی خادم و کمیته المپیک دارد. باز هم تاکید می‌کنم هیات رییسه با تمام وجود از تصمیم عزیزی خادم برای همکاری با  مهدوی‌کیا که از چهره‌های خوش‌نام فوتبال ایران است استقبال کرد.

وی افزود: در تیم ملی بزرگسالان هم کریم باقری وارد گود شد و نتیجه خوبی حاصل شد و شاهد اتفاق بزرگی بودیم. الان هم همه بی صبرانه منتظر شروع همکاری با مهدوی‌کیا هستیم. البته این نگاه توسعه محور برای استفاده از چهره‌های ملی فوتبال هم‌چنان ادامه خواهد داشت و به زودی خبرهای خوب دیگری هم به جامعه فوتبال داده خواهد شد و همه به شکل بهتری این تغییر نگرش را لمس خواهند کرد. هم چنین اعضای کمیته فنی و توسعه فدراسیون هم به زودی معرفی خواهند شد.

سرپرست نایب رئیسی درباره ادامه حضور قنبرزاده در فدراسیون فوتبال گفت: منصور قنبرزاده با وجود مشغله زیادی که داشت در ابتدای فعالیت فدارسیون جدید با درخواست عزیزی خادم به عنوان سرپرست دبیرکلی قبول مسئولیت کرد. در حال حاضر نیز به عنوان مشاور عالی در فدراسیون فوتبال حضور دارد و در کنار ما هستند. همچنین طی چند روز آینده از ایشان در یکی از پست های مهم اجرایی فدراسیون مشغول به کار خواهد شد.

مهرعلی با اشاره به نسل‌سازی برای فوتبال ملی ایران گفت: ما طرح‌های بزرگ برای استعدادیابی در فوتبال کشور خواهیم داشت که به زودی آغاز خواهد شد. کشور ما سرشار از استعداد است و از حالا باید با تکیه بر این استعدادها، مدیریت و کمک گرفتن از چهره‌های نخبه نسل‌های آینده فوتبال کشور را هم بسازیم. فدراسیون فوتبال از هیچ تلاشی برای توسعه و تحول در فوتبال ملی دریغ نخواهد کرد.

مهرعلی در پایان تاکید کرد:  مهدوی‌کیا مشاور فنی رییس فدراسیون فوتبال هم خواهد بود و در این زمینه هم به عزیزی خادم و فوتبال کمک خواهد کرد. با این شرایط امیدواریم با این دیدگاه علمی و حضور نخبه‌ها و این اتحاد شکل گرفته، شاهد نسل‌هایی طلایی و پویا قدرتمند در فوتبال کشور باشیم. ما دیگر به گذشته و کارهایی که انجام نشده نباید توجه کنیم. نگاهمان فقط باید به توسعه و کار کردن باشد. از گذشته فقط باید درس گرفت و از زمان بهترین استفاده را برای خدمت به فوتبال داشته باشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha