برخورد با متخلفان و دانه درشت‌ها انتظار عمومی از دولت آینده است

کرمانشاه - ایرنا - یکی از اساتید دانشگاه‌های کرمانشاه با اشاره به توقعات فراوانی که از دولت آینده در میان افراد جامعه وجود دارد، گفت: یکی از مهمترین این توقعات و انتظارات برخورد با متخلفان اقتصادی و دانه درشت‌هاست.

دکتر «امرالله عظیمی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مبارزه با فساد در گرو فراگیری و برخورد با تمام افراد و سیستم فسادخیز است در غیر این صورت اعتماد عمومی از بین رفته و امیدها رنگ خواهد باخت.

وی افزود: برنامه‌ها و پیش‌بینی اقدامات آتی دولت آینده که مساله مبارزه با فساد را به شکلی جدی‌ مد نظر قرار داده است می‌تواند در راستای مبارزه با فساد سیستمی اداری نیز افزون بر شناسایی مسیرها و تاثیرات اینگونه فسادها اقدام کند.

عظیمی خاطرنشان کرد: بی شک در این رهگذر اقدام با برنامه در مبارزه با فساد و اهمیت آن در تقویت سرمایه های اجتماعی که به نوعی ناامید از اقدامات پیشین هستند موثر خواهد بود.

این فعال فرهنگی و اجتماعی ادامه داد: به موازات تلاش قوه قضائیه که به مدیریت رئیس جمهور منتخب فصل جدیدی از مقابله با فساد که یکی از مهلک‌ترین آفات نظام سیاسی- اداری و ساختار اقتصادی کشور به شمار می رود گشوده است انتظار می رود در دولت سیزدهم همین روند تداوم یابد.

وی گفت: برخورد با مفسدان اقتصادی و دانه درشت ها یکی دیگر از انتظارات و مطالبات مردم است که رییس جمهور منتخب باید بیش از همه روی آن تمرکز کند.

عظیمی تصریح کرد: عنوان دانه درشت ها فقط در حوزه اقتصادی وجود ندارد بلکه در سیستم اداری نیز اینگونه افراد وجود دارند که هم به قوانین اداری و هم به ماده ها و تبصره ها واقفند، افرادی که با ایجاد تنگناه های مختلف اداری برای مردم عادی اقدام به انحصار امتیازها و مجوزهای اداری برای خود و حتی ایجاد محدودیت برای مردم عادی می کنند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: در این راستا دغدغه همگان به ویژه مطالبه گران این است که گزاره مصونیت افراد خاص و منسوبین سیاسی و خانوادگی (آقازادگی) باعث چشم پوشی از برخوردهای قانونی با تخلفات نشود.

وی گفت: جلب اعتماد عمومی در کارزاری چون مبارزه با فساد که به موازات زدودن آفات موجود بر پیکر نظام سیاسی و ساختاری اقتصادی و اجتماعی پاسخ به مطالبات مردم است که ترمیم این اعتماد از دست رفته کاری سخت ولی شدنی است که از عهده دولت سیزدهم جدای از شعار و اعلام برنامه های انتخاباتی بر می آید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha