اوقاف برای احداث روستا بازار در کرمانشاه به تعاون روستایی کمک می‌کند
عکس آرشیوی است

کرمانشاه - ایرنا - ادارات کل اوقاف و امور خیریه و تعاون روستایی استان کرمانشاه قرار است در خصوص احداث روستا بازار در کرمانشاه همکاری کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «ایرج صفایی» مدیر تعاون روستایی استان عصر یکشنبه و در دیدار با مدیرکل اوقاف و امور خیریه کرمانشاه اظهار داشت: ایجاد روستا بازار در مکان های مناسب باعث افزایش تولیدات کشاورزی می شود.

وی افزود: ایجاد چنین بازارهایی قطعا به تحقق شعار سال مبنی بر تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها کمک زیادی می کند.

صفایی همچنین از طرح روستا بازار به عنوان یک طرح ملی در سطح سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران یاد کرد و افزود: با اجرای این طرح و حذف واسطه ها در توزیع محصولات کشاورزی و اجرای طرح از تولید به مصرف می‌توان به تنظیم بازار محصولات کشاورزی، افزایش تولید و همچنین کمک به کشاورزان استان کمک کرد.

مدیر تعاون روستایی کرمانشاه همچنین از اداره کل اوقاف و امور خیریه خواست تا با توجه به امکاناتی که در اختیار دارند همکاری های لازم برای احداث روستا بازار را داشته باشند.

مکان های مناسب برای ایجاد روستا بازار در اختیار تعاون روستایی قرار می گیرد

حجت‌الاسلام «محمد صالحی» مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه نیز در این دیدار ضمن استقبال از اجرای طرح روستا بازار اظهار داشت: برای اجرای مناسب تر این طرح مکان های مناسب در اختیار تعاون روستایی استان قرار می گیرد.

وی گفت: اداره کل اوقاف استان آماده هرگونه همکاری برای اجرای طرح های اشتغالزا و کمک به افزایش تولید است.

تولید سالانه بیش از چهار میلیون تن محصولات کشاورزی در کرمانشاه

استان کرمانشاه بیش از ۹۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در استان کرمانشاه وجود دارد که سالانه چهار میلیون و ۵۷۵ هزار و ۸۱۴ تن انواع محصولات زراعی، باغی، دامی و شیلات و آبزیان در استان تولید می‌شود.

داشتن ۱۱ اقلیم آب و هوایی، بارش های ۲ برابری نسبت به میانگین کشوری، چهار فصل بودن و تولید بیش از ۹۸ درصد محصولات زراعی و باغی در استان از جمله ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بخش کشاورزی استان کرمانشاه است که از این ظرفیت برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال، افزایش درآمد کشاورزان و رونق اقتصادی استان استفاده می شود.

از مجموع جمعیت استان حدود ۱۲۵ هزار بهره‌بردار در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت هستند.

کرمانشاه استانی پهناور در غرب ایران با ۲۵ هزار کیلومتر مربع مساحت، یکی از استان‌های مهم از حیث کشاورزی و منابع طبیعی محسوب می‌شود به طوریکه ۷۰ درصد مساحت استان را عرصه‌های منابع طبیعی با بیش از ۵۲۷ هزار هکتار جنگل و یک میلیون و ۱۹۲ هزار هکتار مرتع تشکیل داده است.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۱ بخش، ۳۲ شهر، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان سکونت می کنند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha