فعالیت فرهنگی آستان قدس رضوی معطوف به حوزه جوانان است

مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت: این آستان بیشتر همت خود را به فعالیت در حوزه جوانان معطوف کرده است، زیرا جوانان قوه محرکه جامعه هستند و ما به عنوان دستگاه منتسب به امام رضا(ع) وظیفه داریم به میزان توان و مقدورات، بنیان‌های اعتقادی آینده‌سازان جامعه اسلامی را تقویت کرده و عمق ببخشیم.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری آستان قدس رضوی، حجت الاسلام احمد مروی در آیین پایانی دوره مجازی "بی‌نهایت شو" که با حضور دختران برگزیده سراسر کشور در اردوگاه فرهنگی تربیتی امام رضا(ع) مشهد برگزار شد، افزود: آستان قدس رضوی وظیفه خود می‌داند آنچه در توان و امکانات دارد در جهت بالا بردن دانش دینی جوانان به کار بگیرد.

وی با بیان اینکه آستان قدس فعالیت در راستای تقویت دین‌باوری و مبانی دینی جوانان را وظیفه می‌داند، اظهار داشت: اقدام برای تقویت بنیان‌های عقیدتی جوانان دستور دین اسلام و ائمه اطهار(ع) است، زیرا سلامت جوانان به سلامت و سعادت جامعه منتهی می‌شود.

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه با بیان اینکه باید از وقایع تاریخی عبرت گرفت، به وقایعی که منجر به رقم خوردن جنگ صفین، تشکیل خوارج و واقعه عاشورا شد اشاره و بیان کرد: تاریخ سرشار از عبرت و حوادث آن چراغ راه آینده است، یکی از وقایع عبرت آموز تاریخ فتنه خوارج است؛ خوارج یاران امیرالمؤمنین(ع) بودند که مناسک مذهبی را بسیار رعایت می‌کردند، اما به سبب عدم برخورداری از بینش و معرفت دینی، منحرف شدند و در برابر امام و پیشوای خود ایستادند.

حجت الاسلام مروی تصریح کرد: انسان در صورتی می‌تواند یک مسلمان موفق باشد که پس از انجام فرایض و تهذیب نفس، خود را مجهز به بینش و معرفت دینی کند.

وی با اشاره به تأکیدات دین اسلام و روایات معصومین(ع) نسبت به کسب دانش و معرفت دینی، گفت: توصیه من به جوانان این است که از همان سن جوانی که انسان قدرت و استعداد فراگرفتن حقایق را دارد برای تقویت و بالا بردن معرفت و بینش دینی خود تلاش کنند.

حجت الاسلام مروی گفت: عزاداری برای ائمه اطهار(ع) آنگاه موجب ارتقا، رشد و کمال انسانی می‌شود که با معرفت و بینش نسبت به این بزرگواران همراه باشد.

رویداد «بی‌نهایت شو» به‌عنوان یک فعالیت تربیتی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، ویژه دانش آموزان دهه ۸۰ است. در این رویداد تمام معارف و اصول و فروع دین و آنچه برای یک فرد در مسیر تعالی و رشد نیاز است، در یک دوره ۴۵ روزه به صورت مجازی ارائه می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha