امیدواری داورزنی به عملکرد فوق‌العاده تیم ملی والیبال در المپیک

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون والیبال ضمن ارائه گزارش عملکرد فدراسیون در سال ۹۹ ابراز امیدواری کرد در المپیک توکیو شاهد عملکرد فوق‌العاده‌ای از تیم ملی کشورمان باشیم.

به گزارش ایرنا و از فدراسیون والیبال، مجمع عمومی سالانه فدراسیون والیبال امروز یکشنبه به ریاست مهدی علی‌نژاد معاون وزیر ورزش و با حضور محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون برگزار شد.

در این مجمع، داورزنی رییس فدراسیون والیبال با تاکید بر این که با وجود مشکلات، جریان زندگی در حرکت است، اظهار داشت: باید حرکت رو به جلوی خود را ادامه دهیم و با شتاب و برنامه‌ریزی بیشتر در راستای تحقق اهداف و ماموریت‌هایمان گام برداریم.

رئیس فدراسیون والیبال همچنین سال ۹۹ را سال سختی خواند و افزود: سال ۹۹ به لحاظ شرایط سخت کشور، شرایط کرونایی و ادامه وضعیت وخیم سال ۹۸، سال سختی بود اما فدراسیون با برنامه‌ریزی، کارها را پیش برد و یکی از کیفی‌ترین لیگ‌ها را برگزار کرد. خروجی لیگ گذشته، معرفی تعداد زیادی بازیکن خوب به تیم ملی بود و این بازیکنان حتی توانستند جواز حضور در المپیک را بگیرند که بیانگر این بود که توانسته‌ایم به اهداف پیش‌بینی شده برسیم.

وی با اشاره به عملکرد فدراسیون در والیبال ساحلی و بانوان گفت: در والیبال ساحلی و والیبال بانوان هم کارهای زیادی را شروع کرده‌ایم. در رده نوجوانان، میزبان قهرمانی جهان هستیم. تیم ملی جوانان هم در قهرمانی جهان به میزبانی ایتالیا شرکت خواهد کرد. در حال حاضر تیم ملی بانوان ایران در اردو به سرمی‌برد تا مهیای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا در فیلیپین شود. محمد وکیلی هم اقدامات مربوط به صحت‌سنجی و استعدادیابی تیم ملی نوجوانان سال ۱۴۰۱ را دنبال می‌کند و حداکثر تا یک ماه آینده استعدادیابی در این بخش به اتمام می‌رسد. امیدوارم بعد المپیک بتوانیم نسل جدید تیم ملی نوجوانان را استارت بزنیم تا پشتوانه خوبی برای آینده والیبال رقم بزنیم. ضمن این که مجامع انتخاباتی چند هیئت استانی را هم برگزار کردیم. ناگفته نماند تمام اقدامات انجام شده بدون همکاری هیئت‌های استانی امکان‌پذیر نبود و جا دارد از آن‌ها تشکر کنم.

داورزنی استراتژی فدراسیون در خصوص تیم ملی را نیز تشریح کرد: با شیوع کرونا، لیگ ملت‌ها و مسابقات مختلف تقویم FIVB کنسل شد و نزدیک به ۲ سال هیچ رویداد بین‌المللی برگزار نشد. بعد از انتخابی المپیک رویدادی برگزار نشد. به همین دلیل تغییراتی در کادرفنی تیم ملی اتفاق افتاد. تغییراتی هم در ترکیب تیم ملی رخ داد و تعدادی بازیکنان جوان به تیم اضافه شد. شاید بتوان به جرات گفت در این ۱۲ تیم المپیکی، ایران تنها کشوری بود که بیشترین تغییرات را داشت و حتی کادرفنی را تغییر داد. به دلیل نبود بازی تدارکاتی، مجبور شدیم به کادرفنی اختیار عمل دهیم که هدف‌گذاری‌شان در لیگ ملت‌ها، به عنوان یک بازی تدارکاتی باشد. به همین دلیل شاید مردم کمی از از نتایج رقم خورده در این رقابت‌ها آزرده خاطر شده باشند. اما اصرار سرمربی این بود که بتواند از شرایط ایجاد شده در لیگ ملت‌ها، استفاده کرده و ۱۲ بازیکن المپیکی خود را انتخاب کند. با این حال همه انتظار داریم شاهد عملکرد فوق‌العاده در المپیک باشیم.

رئیس فدراسیون والیبال با اشاره به حضور ۲ رشته گروهی در کاروان المپیک گفت: در جمع کاروان اعزامی ایران به المپیک توکیو، ۲ تیم گروهی حضور دارند که باعث افتخار است. در شرایط کرونایی، با محدودیت‌ها و تحریم‌ها حضور والیبال و بسکتبال در المپیک جزو افتخارات است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به قهرمانی تیم زیر ۱۹ سال ساحلی ایران در آسیا گفت: امیداور شاهد حضور جدی والیبال ساحلی کشور در سطح آسیا باشیم.

داورزنی با اشاره به این‌که درخصوص تیم ملی بانوان اقدامات جدی در فدراسیون آغاز شده، گفت: چه در حوزه سالنی و چه در حوزه ساحلی، اقدامات جدی در حوزه والیبال بانوان در فدراسیون آغاز شده است. به دنبال آن هستیم که این امکان را فراهم کنیم تا در محیطی امین با پوشش اسلامی طراحی شده، شرایط حضور بانوان در مسابقات والیبال شنی فراهم شود. امیدوارم در سال ۱۴۰۰ شاهد تحول جدی‌تری در بخش بانوان بخصوص در بحث استعدادیابی باشیم. برنامه استعدادیابی بانوان را به بعد از المپیک موکول کرده‌ایم. امسال مسابقه آسیایی در بخش جوانان و نوجوانان در حوزه بانوان نداریم. امیدوارم از این فرصت برای آماده سازی بهتر استفاده کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha