۲۰ تیر ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۲۳
کد خبرنگار: 905
کد خبر: 84400241
۰ نفر

برچسب‌ها

نیاز خوزستان به تمامی گروههای خونی

اهواز – ایرنا - مدیرکل انتقال خوزستان از مردم درخواست کرد که برای اهدای خون به پایگاه‌های خون‌‎گیری مراجعه کنند چون در حال حاضر به همه گروه‌های خونی به ویژه منفی نیاز داریم.

دکتر علی فیضی یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از آنجایی که کشوربه سمت پیک پنجم کرونا و وضعیت قرمز پیش می‌رود هشداری مبنی برکاهش اهدای خون است و ممکن است در آینده با کمبود خون برای گروه‌های تالاسمی، تروما، تصادفی و اعمال جراحی اورژانسی مواجه شویم.

وی افزود: میزان اهدای خون در خوزستان نسبت به ماه گذشته کاهش یافته که شیوع کرونا و گرمای هوا از جمله عوامل موثر هستند.

فیضی از مردم درخواست کرد: درپویش اهدای خون شرکت کنند تا مشکل بیماران نیازمند در بیمارستان برطرف شود.

مدیرکل انتقال خون خوزستان بیان کرد: روزانه ۵۰۰ واحد خون بین مراکز درمانی استان توزیع می‌شود در حالی که ورودی ما ۳۰۰ تا ۳۵۰ واحد است بنابرای برای رفع کمبود از ذخیزه خونی استفاده می‌کنیم.

وی گفت: بنابراین ممکن است با اتمام ذخیره خونی مواجه شویم که با توجه به زمان شیوع پیک پنجم کرونا باید ذخیره خون را قوی کنیم.

فیضی اضافه کرد: در مراکز خون گیری پروتکل‌های بهداشتی از جمله رعایت فاصله گذاری به خوبی اعمال می شود، تمامی نیروهای انتقال خون واکسینه شده اند و افراد اهدا کننده نیز معمولا در صورت داشتن بیماری یا هر نوع مشکل خاص مراجعه نمی کنند.

هم اکنون ۱۳ پایگاه انتقال خون در خوزستان فعال است که سه پایگاه در امانیه، میدان شهید بندر و چهارراه نادری اهواز آماده خون‌گیری از مردم هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha