اردوغان: استمرار اشغالگری رژیم اسرائیل، صلح در منطقه را از بین می‌برد

تهران - ایرنا - رئیس جمهوری ترکیه گفت: تا زمانی که رژیم اسرائیل به سیاست‌های اشغالگری و توسعه طلبانه ادامه دهد، صلح و ثبات در منطقه محقق نخواهد شد.

به گزارش ایرنا، شبکه «الجزیره» قطر امروز (یکشنبه) به نقل از «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه اضافه کرد که آنکارا در برابر انواع ظلمی که رژیم اسرائیل بر فلسطین اعمال می‌کند، سکوت نکرده و در آینده نیز سکوت نخواهد کرد.  

وی که در دیدار با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین سخن می‌گفت، افزود:  ترکیه از روند آشتی گروه‌های فلسطینی حمایت و پشتیبانی خواهد کرد. 

بر اساس این گزارش، رئیس جمهوری ترکیه و رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در این دیدار که در استانبول انجام شد، درباره همکاری‌های متقابل و تحولات و اوضاع انسانی در سرزمین‌های اشغالی گفت و گو کردند. 

در این پیوند، خبرگزاری فلسطین نیز گزارش داد که در این دیدار محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، اردوغان را در جریان آخرین تحولات سیاسی فلسطین قرار داده است. 

بر اساس اعلام خبرگزاری فلسطین (وفا)، در این دیدار طرفین توافق کردند که هماهنگی‌های لازم برای تلاش جهت حمایت ترکیه از قدس و همه مناطق فلسطینی در کرانه باختری و نوار غزه به عمل آورند.  

ایجاد منطقه صنعتی در کرانه باختری 

شبکه الجزیره گزارش داد که رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سفر به ترکیه که از جمعه آغاز شده و تا امروز (یکشنبه) ادامه می‌یابد، خواستار تسریع در آماده‌سازی زیرساخت‌های منطقه صنعتی ترکیه در «جنین» (در شمال کرانه باختری) و آمدن شرکت‌های ترکیه ای برای ایجاد صنایعی که برای هر دو طرف مفید است، شد. 

اتحادیه اتاق‌ها و مبادلات ترکیه ۱۳ فوریه گذشته مجوز ایجاد منطقه صنعتی در جنین (کرانه باختری) را از رئیس جمهوری این کشور دریافت کرد و روزنامه رسمی ترکیه نیز تصمیم رجب طیب اردوغان در این زمینه را منتشر کرد. 

 «محمود عباس» رییس تشکیلات خودگردان فلسطین دیروز (شنبه) در کاخ «وحید الدین» استانبول با رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه دیدار و گفت و گو کرد و دو طرف آخرین تحولات سیاسی مربوط به مساله فلسطین، تاثیرات حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه و حملات مداوم این رژیم در قدس اشغالی را بررسی کردند.     

 «ریاض المالکی» وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین و عضو کمیته مرکزی «جنبش فتح»، «حسین الشیخ» رییس سازمان امور شهروندی، «ماجد فرج» رییس دستگاه اطلاعات، «محمود الهباش» مشاور محمود عباس در امور دینی و روابط اسلامی و رییس دستگاه قضایی، «مجدی الخالدی» مشاور عباس در امور دیپلماسی و «فائد مصطفی» سفیر فلسطین در ترکیه، رییس تشکیلات فلسطینی را در سفر به ترکیه همراهی می‌کنند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha