۲۰ تیر ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۵۳
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 84400073
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

گشت آب در شهرستان‌های خراسان‌رضوی فعال است

مشهد- ایرنا- مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌رضوی از فعالیت گشت‌های آب در شهرستان‌های استان به منظور ترویج مدیریت مصرف آن خبر داد.

سید ابراهیم علوی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به کاهش بارندگی‌ها، خشکسالی و کمبود منابع آب در شرایط سختی قرار داریم لذا این گشت‌ها با هدف جلوگیری از هدررفت آب در سطح شهر و هشدار به مشترکان پرمصرف راه‌اندازی شده‌اند.

وی افزود: مدیریت مصرف از مهمترین راهکارهای گذر از وضعیت کم‌آبی است از این رو تفاهمنامه همکاری بین شرکتهای آب و فاضلاب در شهرستانها و سایر دستگاه‌ها برای فعالیت به عنوان حامی آب منعقد شده‌ است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌ رضوی ادامه داد: برگزاری مسابقه دوچرخه سواری به صورت نمادین با موضوع مدیریت مصرف آب، کارگاه نقاشی برای کودکان، مسابقه آب پله، گفتمان مردمی آب، تولید محتوا نظیر انیمیشن دو بعدی آبنما با لهجه های شهرستانهای خراسان رضوی و انتشار در شبکه های اجتماعی از جمله اقدام این شرکت در راستای فرهنگسازی و مدیریت مصرف آب است.

وی گفت: با توجه به کاهش بارندگی در سال زراعی جاری، ۳۰ شهر این استان در تابستان امسال با تنش کمی و کیفی آب آشامیدنی مواجه هستند و ۲۳۰ روستا در استان نیز در شرایط تنش آبی قرار دارند و از طریق تانکر آبرسانی می شوند، اما در برخی شهرستانها برای دام‌های سبک و سنگین نیز از آب شرب استفاده می‌شود که تهدید است.

علوی افزود: استفاده از آب شرب برای استخرهای باغ ویلاها نیز از دیگر عوامل تهدید کننده در شرایط خشکسالی است که باید از آن پرهیز شود.

شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی هم اکنون سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از ساکنان روستاها و ۷۲ شهر این استان را زیر پوشش خدمات خود دارد.  

یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی ساکن ۲ هزار و ۵۴۰ روستای این استان هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha