زخمی شدن ۵۱ فلسطینی در درگیری با نظامیان صهیونیست

تهران-ایرنا- حمله نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی به دو شهرک «بیتا» و «قصره» در جنوب نابلس کرانه باختری، به زخمی شدن ۵۱ فلسطینی منجر شد.

به گزارش امروز (یکشنبه) ایرنا، «احمد جبریل» مدیر امدادرسانی هلال احمر فلسطین به خبرگزاری فلسطینی «وفا» گفت که دیروز ۴۲ نفر از شهروندان فلسطینی در حمله نظامیان اسرائیلی در جبل صبیح در شهرک بیتا مجروح شدند.

وی افزود که دیروز همچنین ۹ نفر دیگر از فلسطینیان در حمله نظامیان اسرائیلی در شهرک «قصره» واقع در جنوب شهر نابلس کرانه باختری زخمی شدند.

صهیونیست‌ها درصدد تعرض گسترده به مسجد الاقصی در ۱۸ ماه جاری

بنابر گزارش های منتشره، گروهک‌ها و سازمان‌های یهودی خود را برای تعرض گسترده و دسته‌جمعی به مسجد الاقصی در سالروز آنچه «تخریب هیکل» (۱۸ جولای) می‌نامند، آماده می‌کنند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، صهیونیست‌ها می‌خواهند در این روز ضمن برپایی راهپیمایی تحریک‌آمیز در بخش قدیمی قدس، به مسجد الاقصی تعرض کرده و مراسم‌های تلمودی را در محوطه‌های آن برپا کنند.

همزمان با تصمیم این گروهک های صهیونیست برای تعرض به مسجد الاقصی، دو سازمان تندرو یهودی «طلاب حامی معبد» و «میراث معبد» در یکدیگر ادغام شده و نام خود را «کوه معبد در دستان ماست» نهادند.

این سازمان تازه تاسیس یهودی نام خود را از فراخوان سال ۱۹۶۷ ارتش رژیم صهیونیستی در هنگام اشغال مسجدالاقصی با عنوان «کوه معبد در دستان ماست» گرفته است.

این در حالی است که فلسطینیان نیز با صدور فراخوان هایی گسترده خواستار حضور گسترده در مسجد الاقصی و اعتکاف در آن برای جلوگیری از تعرض شهرک نشینان صهیونیست به این مسجد مبارک شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha