استاندار کرمانشاه: ۱۰میلیون مترمکعب آب به باغات اورامانات اختصاص یافت

کرمانشاه - ایرنا - استاندار کرمانشاه از اختصاص ۱۰ میلیون متر مکعب آب به باغات منطقه اورامانات خبر داد و از مدیران جهاد کشاورزی و آب و منطقه ای استان خواست تا این موضوع را به صورت جدی دنبال کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند عصر شنبه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: وقوع خشکسالی و کاهش محسوس بارش ها باعث شده تا خیلی از باغات منطقه اورامانات در آستانه خشک شدن قرار گیرد.

وی با اشاره به صدور مجوز اختصاص ۱۰ میلیون متر مکعب آب برای شهرستان های پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی، افزود: دستگاه های مسوول مانند جهاد کشاورزی و آب منطقه ای باید هرچه سریعتر این موضوع را پیگیری و گزارش اقدامات خود را نیز ارائه کنند تا باغات منطقه از خطر خشکسالی نجات یابند.

بازوند با اشاره به تصویب طرح جامع سازگاری با بی آبی در استان، گفت: با این حال کرمانشاه وضعیت مطلوب تری از نظر برخورداری از آب نسبت به خیلی استان ها دیگر دارد از این رو نباید اجازه دهیم به کشاورزان و تولید کنندگان محصولات کشاورزی خسارت و فشاری وارد شود.

استاندار کرمانشاه تهدید کشاورزان به عدم اختصاص سهمیه کود و سایر موارد به دلیل عدم تمدید مجوز چاه آب را غیرقانونی عنوان و تاکید کرد: در سال حمایت از تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها همه وظیفه داریم حداکثر همکاری را با کشاورزان به عمل آوریم.

وی همچنین با اشاره به گفت و گوی تلفنی خود با ابراهیمی مدیرعامل شرکت تراکتورسازی کشور، گفت: مذاکرات خوبی با ایشان داشتم و امیدوارم به زودی شاهد سرمایه گذاری این شرکت بزرگ در استان باشیم.

بازوند در پایان و با اشاره به تخصیص اعتبار ۲۷۹ میلیارد تومانی برای استان، گفت: با این وجود هنوز اعتباری از این محل و همچنین بودجه عمرانی به کرمانشاه داده نشده است که از آقای مصری نایب رییس کرمانشاهی مجلس تقاضا داریم در این خصوص به دیار خود کمک کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha