بازگشایی مرز ماهیرود از صبح امروز

تهران- ایرنا- سخنگوی گمرک گفت: مرز ماهیرود در خراسان جنوبی (در مرز با افغنستان) از صبح امروز بازگشایی شد اما تبادل کالا به کندی انجام می‌شود.

به گزارش روز شنبه ایرنا از گمرک، سید روح الله لطیفی اظهار داشت: از صبح امروز، با آرام شدن اوضاع در مرز ماهیرود - ابونصر فراهی، خروج کالا از استان خراسان جنوبی برای تجار افغان از سر گرفته شد.

وی افزود: روند خروج کالا به کندی انجام می شود و دلیل آن وجود کامیون‌های رها شده افغان‌ها در نقطه صفر مرزی در سمت افغانستان است.

لطیفی تاکید کرد: مسائل مربوط به افغانستان در خارج از حیطه اختیارات گمرک جمهوری اسلامی ایران است و در صورتی که تجار تشریفات ترخیص را انجام دهند مختار خواهند بود تا کالای خود را خارج کنند.

سخنگوی گمرک افزود: در حال حاضر نیز تجار افغان به اراده خود کالای متعلق به خود را پس از انجام تشریفات گمرکی با کامیون های متعلق به کشورشان از مرز خارج می کنند.

لطیفی گفت: تا این لحظه در گمرک دوغارون خراسان رضوی هنوز تغییری ایجاد نشده و تبادل کالا همچنان متوقف است.

وی خاطرنشان کرد: عمده کالاهای صادراتی به افغانستان توسط تجار افغان از درب کارخانه خریداری می‌شود و کامیون های حامل این کالاها هم از نقطه صفر مرزی متعلق به افغانستان هستند، بنابراین مسوولیت محموله های تجاری برای رسیدن به مقاصد برعهده تجار و شرکت های حمل افغانستانی است.
به گزارش ایرنا، پیش از این به دلیل برخی درگیری ها در مرز تردد کامیون ها با مشکل مواجه شده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha