همایش نمایش‌نامه خوانی استان همدان با موضوع عاشورا

همدان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان از انتشار فراخوان دهمین همایش نمایش‌نامه خوانی استان خبر داد و گفت: این رویداد با موضوع عاشورا و به میزبانی شهرستان فامنین برگزار می‌شود.

«احمدرضا احسانی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با هدف ترویج فرهـنگ والای عاشورایی، شناسایی و شـــکوفایی استعدادهای تازه و بهره‌وری از تجربیات ارزنده پیشکسوتان حوزه نمایش، دهـــمین همایش نمایشنامه‌خوانی استان در شهرستان فامنین برگزار می‌ شود.  

وی خوانش نمایش‌نامـــه‌های دست نویس و چاپی برگرفته از مــکتب عاشورایی و امام حسین (ع) را محور این همایش عنوان کرد و گفت: بر اساس شرایطی که در فراخوان اعلام شده، حداکثر خوانش‌گــران برای هر متن پنج نفر مشخص شده و استفاده از هر گونه طراحی صحنه، نورپردازی، گریم، لباس، موسیقی، جـــلوه‌های ویژه و بصری در خوانش نمایش‌نامه غیرمجاز است.

احسانی با بیان اینکه جشنواره مرحله‌ بازخوانی نداشته و ارزیابی از طــــریق آثار ضبط شده بر روی لوح فشرده انجام می شود خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان تا ۲۵ مردادماه فرصت دارند درخواست کتـبی تقاضای شـرکت در هـمایش، رضایت نامه‌ نویسنده نمــایش‌نامه به همراه سه نسخه لوح فـشرده تصـــویری از اجـرای خـوانش نمایش‌نامه را به دبیرخانه ارسال کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان تاکید کرد: انتخاب آثار و اعلام پذیرفته شدگان نهایی پنجم شهریورماه بوده و همایش روزهای ۱۰ و ۱۱ شهریور در فامنین برگزار می‌شود. 

دبیـرخانه این رویداد عاشورایی در مجتمع فرهنگی و هنری بوعلی سینا شهر همدان واقع شده است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha