بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی زاهدان با کادر درمانی ارتش شروع به کار کرد

تهران-ایرنا- رییس اداره بهداشت، امداد و درمان نیروی زمینی ارتش از شروع به کار بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی علی بن ابیطالب زاهدان خبر داد و گفت: این بیمارستان فعلا با ۵۰ کادر درمانی نیروی زمینی ارتش فعالیت خود را آغاز کرده و قرار است ۶ تیم دیگر با همین استعداد در این بیمارستان فعالیت کنند.

سرتیپ دوم پزشک بهزاد موذنی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره آخرین اقدامات نیروی زمینی ارتش برای مبارزه با ویروس کرونا و مشکلات کم آبی در استان سیستان و بلوچستان گفت: فرمانده نیروی زمینی ارتش به عنوان فرمانده عملیاتی و میدانی برای مبارزه با کرونا و کمک به حل مشکلات آبرسانی به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده است.

 وی که به همراه امیر حیدری در این سفر حضور دارد، افزود: در نخستین روز جلسه‌ای با رییس ستاد بحران استان و روسای دانشگاه‌ها در لشکر ۸۸ برگزار و مشکلات را احصا کردیم.

رییس اداره بهداشت، امداد و درمان نیروی زمینی ارتش از تقاضا برای مخزن اکسیزژن خبر داد و گفت: در این زمینه قرار شد دو مخزن ۱۰ تنی و سه مخزن ۲۵ و ۳۰ تنی در زابل، سراوان، خاش و زهدان نصب کنیم که قرارداد آن را امضاء کردیم و این کار عملیاتی شد.

سرتیپ موذنی گفت: علاوه بر این درخواست صدهزار  تست تشخیص کرونا کرده بودند که آنها را وارد کردیم و این کار هم انجام شد. ضمن اینکه غربالگری و بیماریابی را در روستاهای دور افتاده شروع کردیم.

رییس اداره بهداشت، امداد و درمان نیروی زمینی ارتش یادآورشد: در حال برپا کردن سه بیمارستان صحرایی در زاهدان، زابل و خاش هستیم که کارهای اجرایی و عملیاتی آن شروع شده است.

وی در ادامه از شروع به کار بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی علی بن ابیطالب زاهدان خبر داد و گفت: به دلیل کمبود پرسنل درمانی این بیمارستان ساخته شده فعالیت خود راآغاز نکرده بود که فعلا با ۵۰ نفر کادر درمان ارتش شروع به کار کرد که تا ۵ صبح امروز(شنبه) ۹ بیمار در آن بستری شدند. قرار است ۶ تیم پنجاه نفره در این بیمارستان مشغول کار شوند که فعلاً با ۵۰ نفر کار را شروع کردیم.

موذنی در ادامه به بحث آبرسانی در استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: در بحث آبرسانی هم وارد عمل شدیم حدود ۵۰ تا ۱۰۰ کیلومتر لوله کشی و ترمیم آبرسانی در منطقه نزدیک زابل انجام خواهد شد.

رییس اداره بهداشت امداد و درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: تیم‌های مردم یاری ارتش هم از دیروز فعال شدند و با معتمدین محله‌های روستای شیرآباد و پنج روستای دیگر جلسه برگزار کردیم و نقاط محروم و کم‌برخوردار را پیدا کردیم.

موذنی یادآورشد: از امروز تیم‌های درمانی و پیشگیری، غربالگری، بیماریابی، تست کرونا و هم توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده مستقر شدند. این اقداماتی بود که تا الان انجام شده و ادامه پیدا خواهد کرد تا بتوانیم این بیماری را در این استان ریشه کن کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha