بانوان کشور در دانش و فناوری جایگاه ممتاز دارند

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بانوان کشور در دانش و فناوری، جایگاه ممتازی دارند که قابل افتخار است.

به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، غلامرضا غفاری روز شنبه در آیین اختتامیه چهارمین جشنواره زن و علم که در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، افزود: جشنواره زن و علم رخدادی علمی و یک موفقیت با رویکرد زنان در حوزه‌های گوناگون است تا در دید و نظر همگان قرار گیرند. زنان کشورمان همواره توانسته‌ اند در نظام دانش و فناوری جایگاه ممتازی کسب کنند و افتخارآفرینی‌ های مختلف داشته باشند.

غفاری خاطرنشان کرد: اولین دوره این جشنواره، در سال ۹۶ آغاز شد و تاکنون با همکاری مشترک معاونت علمی زنان ریاست جمهوری و وزارت علوم در سال های ۹۸، ۹۹ و ۱۴۰۰ در دانشگاه‌ های تهران، شهید بهشتی و تربیت مدرس برگزار شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: در دوره چهارم جشنواره ملی زن و علم در ثبت نام اولیه ۹۸۲ نفر فرم را در سامانه جشنواره تکمیل کردند و ۵۶۱ نفر وارد فرایند داوری شدند تا آثارشان مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه شرکت‌ کنندگان در این جشنواره در ۶ رشته تخصصی آثار خود را ارائه دادند، خاطرنشان کرد: این دوره از جشنواره نسبت به دوره گذشته ۳۵ درصد رشد داشته است. این جشنواره به لحاظ اجتماعی و فرهنگی شناخته می‌ شود و در حوزه کارآفرینی و محیط زیست هم آثاری را مورد نظر قرار داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha