انجام تعهدات قانونی دانش‌ آموختگان داروسازی در مراکز رشد امکان‌پذیر شد

تهران - ایرنا - انجام تعهدات قانونی دانش‌آموختگان مقطع دکترای تخصصی رشته‌های داروسازی و علوم پایه پزشکی در شرکت‌های مستقر در مراکز رشد و پارک های علم و فناوری امکان پذیر شد.

به گزارش روز شنبه معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دکتر محمدرضا منظم مدیر دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به نامگذاری سال ۱۴۰۰ به نام "تولید؛ پشتیبانی‌ ها و مانع‌زدایی‌ها" از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، تحقق این امر در وهله اول مستلزم شناسایی مشکلات و موانع موجود در این زمینه  است.

وی افزود: فقدان امکان اشتغال فارغ‌التحصیلان دوره‌های تخصصی علوم پزشکی در قالب گذراندن دوره تعهد در شرکت‌های مراکز رشد و پارک‌های فناوری سلامت باوجود نیاز شرکت‌ها به حضور این افراد از جمله مشکلات پیش روی فناوران و شرکت‌های تولیدی در سال‌های اخیر بوده است.

منظم، سرمایه انسانی و دانش نهادینه شده را باعث افزایش تولید و رشد اقتصادی کشور دانست و اعلام کرد: به‌منظور دست یافتن به مزیت رقابتی پایدار و اثربخش در هر سازمان و یا شرکت، بهره‌مندی از منابع انسانی موثر از بالاترین اهمیت برخوردار است.

وی، حمایت از صنایع تولیدی محصولات حوزه سلامت کشور و شرکت‌های مستقر در مراکز رشد و پارک‌های علوم و فناوری را از ملزومات توسعه محصولات داخلی برشمرد و گفت: مراکز رشد، مراکز نوآوری و پارک‌های علم و فناوری می‌توانند به عنوان بستر اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی بوده و بهرمندی از نیروی‌های انسانی متخصص در شرکت‌های مستقر در این مراکز می‌تواند راهکاری عملی برای حل مشکل اشتغال نیروهای متخصص در کشور باشد.

مدیر دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت یادآور شد: به همین منظور با همت و مساعدت معاونت آموزشی وزارت بهداشت از این پس دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور می‌توانند با هماهنگی معاونت آموزشی سالیانه ۱۵ درصد از دانش‌آموختگان مقطع دکترای تخصصی هرکدام از رشته‌های داروسازی و علوم پایه پزشکی را جهت انجام تعهدات قانونی، علاوه بر شرکت‌های دانش‌بنیان در کلیه شرکت‌های مستقر در مراکز رشد و پارک‌های فناوری سلامت به‌کارگیرند.

منظم توضیح داد: فرایند اجرایی این امر طی نامه از سوی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت به دانشگاه‌ها ابلاغ شد و متقاضیان می‌توانند از طریق مراکز رشد و پارک‌ها درخواست خود را پیگیری کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha