منتخب شورای ششم: تهران شهرداری غیرسیاسی و متخصص می‌خواهد

تهران- ایرنا- منتخب ششمین دوره شورای اسلامی شهر با تاکید بر اینکه تهران، شهرداری متخصص و غیرسیاسی می خواهد، گفت: برای انتخاب شهردار پایتخت شاخصی به عنوان چهره ملی نداریم.

«ناصر امانی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به اینکه بر اساس شاخص ها و معیارهای مصوب شده از سوی منتخبان شورای شهر که در هفته های گذشته طی یک روند عملی مشخص شد، معیار یا شاخصی به نام چهره ملی مطرح نشده و به نظر می رسد شاخص چهره ملی بودن شهردار آینده پایتخت، ایده آل و تمایل یک یا ۲ نفر از اعضا است.

وی ادامه داد: در تمام جلساتی که حول تعیین شاخص های شهر آینده تهران رایزنی کردیم، گفته شده که شهردار تهران باید از قدرت تعامل و اجماع سازی ارکان نظام برای پشتیبانی از مدیریت شهری بهره مند باشد و بنابراین چهره ملی بودن، لزوما شهردار آینده تهران نیست.

امانی افزود: بیش از آنکه عنوان چهره ملی برای اکثریت شورا مطرح باشد، شهردار پایتخت باید توانایی و قدرت اجماع سازی و جلب حمایت های قوای سه گانه را برای مدیریت شهری تهران داشته باشد.

منتخب ششمین دوره شورای شهر تهران با اشاره به گمانه زنی و ذکر گزینه های تصدی پست شهردار در رسانه ها گفت: هیچ یک از اعضا، فعلا فردی را برای این پست معرفی نکرده اند و قرار است در جلسه عصر امروز، منتخبان شورای شهر ششم وارد مصادیق شوند.  

امانی با تاکید بر اینکه در نهایت این شورا است که تصمیم می گیرد چه فردی را براساس شاخص های مصوب شده انتخاب کند، خاطرنشان کرد: طبق روال قرار است اعضای شورای ششم رزومه گزینه های مطرح شده را دریافت کنند و سپس آنها را با معیارها بسنجند و درنهایت از افرادی که تونایی شان احراز شود، بخواهیم برنامه ارائه کنند.  

منتخب شورای ششم شهر تهران گفت: شاخص ملی بودن اصلا در معیارهای مصوب شده از سوی کمیته ۹ نفره و اعضای منتخب شورای شهر ششم مطرح نیست و این بحث بیشتر در رسانه ها و شبکه های مجازی مطرح شده است.  

وی عنوان کرد: اگر هم برخی افراد نظرشان انتخاب شهرداری با چهره ملی است هیچ مشکلی نیست؛ هر منتخبی حق انتخاب دارد و در نهایت اعضا با توجه به معیارها شهردار آینده را انتخاب می کنند.  

منتخب شورای ششم با بیان اینکه، هر چه تعداد گزینه ها بیشتر باشد میدان انتخاب و دید اعضا نیز گسترده تر می شود و البته قدرت انتخاب نیز بالاتر می رود، گفت: در نهایت سعی می کنیم براساس تعهدی که به شهروندان داده ایم، عمل کنیم.

امانی ادامه داد: به طور قطع اولویت اعضا یک چهره جهادی و عملیاتی است و از همان روز اول گفته ایم که تلاش اعضا بر این است که شهر تهران یک مدیریت شهری غیرسیاسی داشته باشد.  

وی گفت: نظر شخصی بنده هم همین است؛ یعنی فردی جهادی و با روحیه ای عملیاتی به عنوان شهردار آینده تهران انتخاب شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha