غبار رقیق تا دوشنبه در همدان استمرار دارد

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: در پی افزایش سرعت وزش باد، غبار رقیق که محل پیدایش آن مناطق کویری مرکز ایران است، وارد استان همدان شده و تا روز دوشنبه استمرار دارد.

«محمدحسن باقری شکیب» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت آینده، صاف تا قسمتی ابری، همراه با افزایش ابر، وزش باد، غبار رقیق و گاهی بارش قطره ای باران، پیش بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جهت وزش باد از سمت شرق به غرب است، اظهار داشت: به دنبال افزایش سرعت وزش باد، غبار رقیق از سمت مناطق کویری استان قم وارد همدان می شود و غلظت آن اندک است.

باقری شکیب افزود: به دلیل تابش مستقیم آفتاب و افزایش رطوبت هوا، دمای بیشینه مناطق جنوبی استان به ۳۹ درجه سانتی گراد افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه امکان بارش قطره ای باران در بعد از ظهر امروز برای مناطق شمالی استان پیش بینی می شود، عنوان کرد: از روز یکشنبه با کاهش رطوبت هوا، دمای هوای استان یک تا ۲ درجه سانتی گراد کاهش می یابد و شب ها خنک تر می شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: اسدآباد و نهاوند با ۳۹ درجه سانتیگراد بالای صفر و بهار با ۱۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

باقری شکیب اظهار داشت: بیشینه و کمینه دمای هوای شهر همدان نیز در این مدت ۳۷ و ۱۸ درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha