استاندار قزوین: سفرای خارجی تصویر درستی از ایران به جهان مخابره کنند

قزوین-ایرنا- استاندار قزوین گفت: با توجه به انتشار اخبار نادرست و غیرمنصفانه از سوی رسانه‌های صهیونیستی و حامیان آنان، انتظار می‌رود سفرای کشورهای خارجی در تهران تصویر درست و واقعی از ایران به هموطنان خود و دنیا مخابره کنند.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز شنبه در دیدار با دراگان تودورویچ سفیر صربستان در جمهوری اسلامی ایران، افزود: سفرای کشورهای خارجی باید پیام صلح دوستی ملت ایران را به کشورهای خود و دنیا مخابره کنند.

استاندار قزوین گفت: متاسفانه چهره ایران و ملت ما که دارای تاریخ و فرهنگی غنی هستند و مردمی صلح دوست به شمار می روند،  از سوی رسانه های وابسته به رژیم صهیونیستی به شکل ناجوانمردانه ای مورد هجمه و تخریب قرار می گیرد و تصویر نادرستی از کشور ما به دنیا مخابره می شود.

وی ادامه داد: روابط ما با سایر ملت ها و کشورها به جز رژیم صهیونیستی که مشروعیت و موجودیت آن را به رسمیت نمی شناسیم، براساس عزت، احترام متقابل و منافع مشترک دنبال و پیگیری می شود.

جمالی پور در ادامه با اشاره به روابط خوب و حسنه میان جمهوری اسلامی ایران و صربستان در سطح سیاسی، فرهنگی و اقتصادی، گفت: زمینه های همکاری زیادی بین ۲ کشور وجود دارد که باید تقویت شوند.

وی افزود: صربستان کشوری مهم در بخش شرقی اروپاست و می توانیم در بخش های صنعتی و تجاری، علمی و فرهنگی و گردشگری ارتباطات بیشتری با یکدیگر داشته باشیم.

استاندار قزوین در ادامه با اشاره به ظرفیت های قزوین در حوزه های کشاورزی، گردشگری و صنعتی، گفت: این استان به دلیل نزدیکی به تهران و قرارگیری بر سرراه ۱۱ استان ایران و همچنین نزدیکی به دریای خزر و واقع شدن در مسیر ارتباط با بازار کشورهای حاشیه دریای خزر، مکانی بسیار مناسب برای سرمایه گذاری های خارجی و داخلی به شمار می رود و ظرفیت های بی بدیلی در این حوزه دارد.

وی افزود: قزوین بیش از نیم قرن پایتخت ایران بوده و آثار تاریخی و همچنین طبیعی زیادی دارد و در حوزه گردشگری از ظرفیت های بسیاری برخوردار بوده که البته کمتر شناخته شده است.

جمالی پور ادامه داد: بیشتر گردشگران اروپایی، شهرهای اصفهان و شیراز را در ایران می شناسند اما قزوین نیز دارای صدها جاذبه تاریخی است و هر گردشگر اروپایی که به قزوین سفر کرده از این تعداد جاذبه و شکوه آنها شگفت زده شده و در بازگشت هموطنان خود را به سفر به ایران و این شهر ترغیب کرده است.

وی افزود: پس از واکسیناسیون عمومی و عادی شدن شرایط می توانیم در قالب تورهای گردشگری پذیرای گردشگران صربستانی باشیم.

استاندار قزوین در ادامه خواستار تشکیل هیاتی دوجانبه برای بررسی امکان فرصت های همکاری های تجاری و اقتصادی میان قزوین و صربستان با مسوولیت اتاق بازرگانی استان شد.

صربستان کشوری با هفت و نیم میلیون نفر جمعیت در نیمه شرقی اروپا واقع شده و پایتخت آن شهر بلگراد است.

کشورهای رومانی، بلغارستان، مجارستان، مونته گرو، کرواسی، بوسنی و هرزگوین و کوزوو با صربستان همسایه هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha