سفیر صربستان در ایران:روابط تهران و بلگراد در بهترین سطح قرار دارد

قزوین -ایرنا- سفیر صربستان در جمهوری اسلامی ایران گفت: روابط بین این ۲ کشور در بهترین سطح ممکن در طول تاریخ قرار دارد و با این حال علاقه مند به توسعه همکاری‌ها و مناسبات هستیم.

به گزارش ایرنا، دراگان تودورویچ روز شنبه در دیدار با استاندار قزوین، افزود: صربستان به گسترش روابط با ایران بسیار علاقه مند است و این دو کشور، دوستان خوبی برای یکدیگر هستند و همواره از روابط خوبی با هم برخوردار بوده اند.

تودورویچ با بیان اینکه مناسبات صربستان با ایران را تنها به تهران محدود نمی کنیم،گفت: با برنامه ریزی خوب می توانیم روابط بیشتری را با یکدیگر در حوزه های گردشگری، فرهنگی، علمی و اقتصادی و با شهرهای ایران از جمله قزوین داشته باشیم.

سفیر صربستان در جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه بازار بزرگ ایران فرصت خوبی برای تقویت روابط تجاری بین ۲ کشور است، گفت: ایران از جمله قزوین ظرفیت های بالایی در صنعت گردشکری دارند و در این خصوص نیز می توانیم همکاری های خوبی با هم داشته باشیم‌.

تودورویچ گفت: موضوع کشاورزی برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و نقاط اشتراک زیادی برای توسعه همکاری های تجاری بین ایران از جمله قزوین با صربستان وجود دارد.

وی ادامه داد: از حیث فرهنگی نیز اشتراکات زیادی داریم و بسیاری از کتاب های فارسی در حدود ۱۳۰ جلد به زبان صربی ترجمه شده و خیلی از هموطنان ما با شعرای معروف ایرانی آشنا هستند.

سفیر صربستان در جمهوری اسلامی ایران در ادامه از همکاری برای ساخت یک فیلم مشترک بین ایران و صربستان در راستای توسعه روابط فرهنگی بین ۲ کشور خبر داد.

صربستان کشوری با هفت و نیم میلیون جمعیت واقع در اروپا بوده و پایتخت آن شهر بلگراد است.

این کشور واقع در نیمه شرقی اروپا با کشورهای بلغارستان، مجارستان،کرواسی، رومانی، بوسنی و هرزگوین و مونته نگرو همسایه است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha