اعتبارات تملک دارایی گناباد ۲۳ درصد افزایش یافت

گناباد- ایرنا- فرماندار گناباد گفت: میزان اعتبارات این شهرستان از محل تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در سال جاری نسبت به پارسال ۲۳ درصد افزایش یافته است.

حامد قربانی روز شنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی و توسعه گناباد افزود: امسال ۳۵۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار در قالب ۲۲ سرفصل و ۱۱۴ طرح از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای به این شهرستان اختصاص یافته است که نسبت به سال قبل ۲۳ درصد افزایش نشان می دهد.

وی ادامه داد: این اعتبارات بر اساس اولویت های مورد نیاز در بخش های صنعت و معدن،  تامین زیرساخت ها، شهرکهای صنعتی، خدمات و عمران شهری و روستایی و حمل و نقل، کشاورزی، آموزش و پروش و بهداشت و درمان اختصاص یافته که بخش عمده آن صرف تکمیل طرحهای نیمه تمام مانده با پیشرفت بالای ۷۰ درصد می شود.

فرماندار گناباد گفت: پارسال از ۲۸۲ میلیارد ریال اعتباری که از محل اعتبارات استانی برای اجرای ۱۴۱ طرح این شهرستان در نظر گرفته شده بود، ۱۱۳ میلیارد ریال،  معادل حدود ۴۰ درصد، جذب شد.

وی گفت: با این وجود، با اهتمام مسوولان مربوط، به گونه ای برنامه ریزی شد که کمبود اعتبارات،  وقفه ای در اجرای طرح های فوق ایجاد نکند.  

قربانی از مدیران دستگاههای اجرایی گناباد خواست که در کنار پیگیری برای جذب اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای، از منابع اعتباری دیگر بخشها هم برای اجرای طرحهای ادارات تابعه خود بهره بگیرند.

وی تاکید کرد: اهتمام در این زمینه موجب شتاب بخشی در روند توسعه و کاهش مشکلات بخشهای مختلف در این شهرستان می شود.

قربانی گفت: در سفر هفته گذشته استاندار خراسان رضوی به گناباد هم مصوبات خوبی در حوزه های زیرساختی، قنوات، محورهای ارتباطی روستایی شهرستان به تصویب رسید که با اجرای آن، مشکلات این بخشها کاهش می یابد.

مرکز شهرستان ۹۳ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha