ضلع شمالی میدان عالی قاپو اردبیل ساماندهی می‌شود

اردبیل - ایرنا - مدیرکل‌ میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان اردبیل از آغاز طرح ساماندهی ضلع شمالی میدان عالی قاپو با تامین اعتبارات لازم خبرداد.

به گزارش ایرنا ، نادر فلاحی روز شنبه در بازدید از عملیات ساماندهی ضلع شمالی میدان عالی‌قاپو اظهارکرد: طرح ساماندهی ضلع شمالی میدان عالی‌قاپو و زمین تملک شده بانک ملی با برنامه‌ریزی‌های لازم آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان شهریورماه سال‌جاری شاهد تکمیل این پروژه باشیم.

وی اعتبار لازم برای این طرح را ۱۰ میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: بخشی از اعتبارات موردنیاز توسط بازآفرینی شهری و مابقی توسط این اداره کل تامین شده است.

او با اشاره به آواربرداری از محل اجرای طرح گفت: پس از تملک بانک ملی با هدف آزادسازی محوطه پیرامونی بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی و در راستای ساماندهی وضع موجود اقدام به آواربرداری از محل طرح شده تا زمینه برای اجرا و تکمیل پروژه فراهم شود.

فلاحی ادامه داد: کفسازی و ساماندهی این محوطه پس از عملیات آواربرداری با حفظ امکان تردد به عنوان پیاده‌راه بر اساس نظرات کارشناسی و فنی اجرا می‌شود.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل افزود: ساماندهی این محوطه پس از گذشت ۱۲ سال از تصویب ماده پنج امسال آغاز شده و تلاش و جدیت بر این است تا با تسریع در عملیات اجرایی زمینه برای تکمیل و بهره‌برداری از آن در موعد مقرر فراهم شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha