مدیرکل فرهنگ و ارشاد یزد: تئاتر میبد با وجود کرونا وضعیت خوبی دارد

یزد- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: با وجود شیوع ویروس کرونا از اوایل اسفند ماه ۱۳۹۸،حوزه تئاتر شهرستان میبد با توجه به امکانات موجود و حضور هنرمندان در صحنه از وضعیت خوبی برخوردار است.

به گزارش روزشنبه روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد مجید جوادیان زاده در برنامه تجلیل از پیشکسوتان هنرهای نمایشی میبد افزود: سیاست این اداره کل حمایت از تئاتر شهرستان‌ها و دوری از تجمیع امکانات در مرکز استان است به همین دلیل مجموعه تئاتر شهر خورشید به امکانات خوبی مجهز است.

وی با اشاره به اینکه مسوولان این اداره کل خود را در مقابل دغدغه های هنرمندان متعهد می‌دانند و نقش تسهیلگر را در ترویج فرهنگ و هنر دارند ، تصریح کرد: دولت وظیفه حمایتی خود را انجام داده و وقت آن است هنرمندان با همت و پشتکار از امکانات به بهترین نحو استفاده کنند.

این مسوول همچنین حمایت‌های حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی امام جمعه میبد از هنرهای نمایشی را پشتوانه خوبی برای این هنر عنوان کرد.

در این نشست وضعیت تئاتر میبد و مشکلات هنرمندان این عرصه بررسی شد.

پنج  گروه نمایش فعال در میبد ثبت است و هنرمندان زیادی در این مجموعه‌ها آموزش دیده و به دنبال آن به ایفای نقش در صحنه و پر کردن اوقات فراغت شهروندان و ایجاد نشاط در آنها و مهم‌تر از آن فرهنگ‌سازی موضوع های مختلف فرهنگی و اجتماعی می‌پردازند و نتیجه لغزش‌ها را برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی گوشزد می‌کنند.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha