استقبال پاکستان از ابتکار ایران برای پیشبرد روند صلح افغانستان

اسلام‌آباد - ایرنا - پاکستان روز جمعه از برگزاری نشست صلح تهران با حضور گروه‌های افغانستانی از جمله طالبان و نقش جمهوری اسلامی ایران برای پیشبرد روند صلح استقبال کرد.

به گزارش ایرنا، «زاهد حفیظ چودری» سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان در واکنش به نشست دو روزه هیات بین الافغانستانی در تهران امروز با صدور بیانیه‌ای، اعلام کرد: پاکستان، نقش جمهوری اسلامی ایران در روند صلح افغانستان را بسیار حائز اهمیت می‌داند.

وی افزود: ایران نیز مانند پاکستان کشور همسایه افغانستان و میزبان میلیون‌ها پناهنده افغان است.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان با استقبال از تعامل کشورمان با گروه‌های افغانستانی جهت دستیابی به یک توافق سیاسی از طریق مذاکره، ابراز امیدواری کرد که طرف‌های افغانستان از این فرصت استفاده کنند تا به یک دستاورد سیاسی جامع و فراگیر برسند.

اجلاس گفت‌وگوهای بین‌الافغانستانی با حضور نمایندگان دولت افغانستان، شخصیت‌های عالی جمهوریت و هیات عالی سیاسی طالبان به میزبانی جمهوری اسلامی ایران روزهای چهارشنبه و پنجشنبه این هفته برگزار شد.

شایان ذکر است رهبری هیات جمهوری اسلامی افغانستان در این دور از مذاکرات را یونس قانونی وزیر امور خارجه پیشین این کشور و رهبری هیئت مذاکراتی گروه طالبان را عباس استانکزی معاون دفتر این گروه بر عهده داشتند.

جلسه مهم کمیته روابط خارجی پارلمان پاکستان نیز امروز با حضور مقامات بلندپایه این کشور با تمرکز بر تحولات افغانستان برگزار شد و شرکت کنندگان ضمن استقبال از برگزاری مذاکرات بین الافغانستانی در تهران، نقش جمهوری اسلامی ایران برای کمک به پایداری صلح و ثبات در منطقه را مهم ارزیابی کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha