سرتیپ آذریان: امنیت کامل در مرزهای شرقی ایران برقرار است

مشهد- ایرنا- فرمانده ارشد ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه شمال شرق کشور گفت: هیچ مشکلی در امنیت مرزهای ایران وجود ندارد و در حال حاضر تمامی مرزهای شرقی و مشترک ایران با افغانستان در امنیت کامل است.

امیر سرتیپ دوم ستاد رضا آذریان روز جمعه در حاشیه بازدید از مرز دوغارون شهرستان تایباد استان خراسان رضوی طی گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر شرایط حاکم در کشور افغانستان نامناسب است ولی با این وجود با استقرار همیشگی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و مرزبانی، امنیت کاملی در تمامی مرزهای شرقی ایران برقرار است.

وی ادامه داد: به رغم برخی تحرکات جنگی در استانهای مختلف افغانستان از سوی نیروهای طالبان طی چند روز اخیر جای هیچ گونه نگرانی برای مردم ایران اسلامی وجود ندارد زیرا نیروهای مسلح کشور در طول شبانه روز با چشمانی باز و با صلابت و اقتدار همیشگی خود آماده مقابله با هرگونه تحرکی هستند.

فرمانده ارشد ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه شمال شرق کشور گفت: نیروهای مسلح مستقر در مرزهای شرقی کشور با تمام قوا و هوشیاری ترفندها و نقشه های شوم دشمنان را رصد کرده و در صورتی که خطایی از سوی دشمنان رخ دهد جواب سختی از سوی نیروهای مسلح ایران اسلامی دریافت خواهند کرد. 

وی به امنیت پایدار در مرزهای شرقی کشور اشاره کرد و افزود: برقراری امنیت یکی از مهمترین وظایف نیروهای مسلح می باشد که با افزایش امکانات و بکارگیری نیروهای کارآمد در حال افزایش است.

سرتیپ آذریان ادامه داد: در کنار برقرای امنیت توسط نیروهای مسلح در اقصی نقاط کشور، سلامت جامعه نیز یکی دیگر از مهمترین رسالتهای نیروهای مسلح می باشد که همزمان با شیوع کرونا در این حوزه نیز اقدامات خوبی در برخورد با ورود هرگونه متجاوز مرزی انجام گرفته است.

وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۳ هزار متجاوز مرزی با همکاری نیروهای مرزبانی در مرزهای شرقی کشور دستگیر و با رعایت دستورالعملهای بهداشتی قرنطینه شده و به مراکز بهداشتی سپرده شده اند.

فرمانده ارشد ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه شمال شرق کشور افزود: دشمنان ایران اسلامی بدانند که تحت هیچ شرایطی نمی توانند به اهداف شوم خود دست پیدا کنند و نیروهای مسلح ایران اسلامی با صلابت و توان همیشگی خود اجازه نخواهند داد کوچکترین خدشه ای به آب و خاک کشور وارد شود.

استان خراسان رضوی بیش از ۳۰۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد که ۹۰ کیلومتر از این امتداد در شهرستان تایباد واقع است.

شهرستان ۱۳۸ هزار نفری تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha