استاندار: شاخص تخت بیمارستانی در آذربایجان‌غربی به بیش از ۱.۶ رسید

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی گفت: دولت تدبیر و امید در طول هشت سال خدمات‌رسانی به مردم اقدامات ارزنده ای در راستای تجهیز و افزایش تعداد بیمارستان‌ها در سطح کشور به‌ویژه این استان انجام داده به گونه‌ای که شاخص تخت بیمارستانی در استان به بیش از ۱.۶ به ازای هر هزار نفر افزایش یافت.

محمدمهدی شهریاری روز جمعه در جلسه ستاد مقابله با کرونا که با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، با تقدیر از عملکرد دولت تدبیر و امید در طول ۸ سال خدمت، اظهار داشت: خوشبختانه اقدامات بسیار مطلوبی در طول سال‌های گذشته در راستای افزایش تعداد تخت‌های بیمارستانی، تجهیز و به‌روز کردن امکانات بیمارستان‌ها و ساخت بیمارستان‌های جدید در استان صورت گرفته است.

وی با قدردانی از زحمات ۱۸ ماهه کادر درمانی و پزشکی در راستای مدیریت و مقابله با بیماری کرونا اظهار کرد: مردم ایران اسلامی همراه و همگام با تمامی دستگاه‌های اجرایی و مدیران دولتی، نیروهای نظامی و انتظامی و نیروهای ارتش، سپاه و بسیج با وجود تمامی تحریم‌های ظالمانه مقابل این بیماری ایستادگی کرده‌اند تا بار دیگر اقتدار و عزت ایران و ایرانی بودن را به جهانیان ثابت کنند.

استاندار آذربایجان غربی یکی از دلایل افزایش آمار ابتلا به کرونا در استان را، انجام تست‌های بیش از میانگین کشوری دانست و افزود: یکی دیگر از دلایل این موضوع تراکم جمعیتی است به‌گونه‌ای که ۴.۲ درصد از جمعیت کشور در ۱.۲ درصد از مساحت خاکی کشور در این استان زیست می‌کنند. همچنین داشتن بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز مشترک با سه کشور همسایه و انجام مراودات تجاری و تردد روزانه چند هزار نفری از این مرزها میزان ابتلا و آمار استانی افزایش یافته است.

شهریاری اظهار کرد: متأسفانه ۶۸ تا ۷۰ درصد فوتی‌های مبتلا به کرونا در استان را افراد بالای ۶۵ سال تشکیل می‌دهند. این در حالی است که بیش از ۳۳۰ هزار نفر از بافت جمعیتی آذربایجان غربی افراد بالای ۷۰ سال هستند.

وی ضمن هشدار مبنی بر جلوگیری از شیوع پیک پنجم کرونا در استان گفت: از عموم درخواست می‌کنیم برای جلوگیری از شروع این پیک دستورالعمل‌های بهداشتی را بیش‌ازپیش رعایت کنند.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به افتتاح بیمارستان جامع زنان مهزاد در ارومیه بیان کرد: این بیمارستان یکی از بی‌نظیرترین بیمارستان‌های مجهز در سطح کشور است که می‌تواند بیش از گذشته به بانوان استان و منطقه خدمات‌رسانی کرده و به‌عنوان یکی از مراکز گردشگری پزشکی معرفی و به همگان شناسانده شود.

به گزارش ایرنا، شاخص تخت های بیمارستانی در آذربایجان غربی تا پیش از دولت یازدهم، حدود ۰.۹ تخت به ازای هر هزار نفر بود که این رقم به ۱.۶ رسیده و با اتمام طرح های در دست اجرا قابل افزایش به ۲ است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha